Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

İstikrar için iç temizliği yapılmalı

15 Temmuz akşamı yapılmak istenen askeri kalkışmanın en önemli faktörleri hiç şüphe yok ki askeri üniforma giymiş FETÖ hain askerlerdir. Ancak olayı sadece askerlerle sınırlandırmakta yanlış olur diye düşünüyorum. 15 Temmuz gecesinden sonra hükümetce yapılan uygulamalar  ve görevden almalarla bu işin içinde ayrıca vali,hakim, savcı,işadamı, gazeteci ve sivillerinde olduğu kesinleşti.

 

Askeri kalkışmanın yapılmasında FETÖ’cüleri kullanan dış güçlerde birer birer ortaya çıkmaya başladı. Artık bu askeri kalkışmanın ardında ABD’nin olduğu aşikar. Son olarak dünkü bazı gazetelerin yazdığı gibi 14 Temmuz akşamı İstanbul Büyükada’da bir otelde yapılan toplantıdan bahsedilmekte. Eski CİA ajanlarının da bulunduğu bu sır gibi toplantının ayrıntıları ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır.

 

ABD icadı bir örgütlenme olan FETÖ yapılanması, dış güçlerden aldığı destekle 40 yıl boyunca devlet içerisinde kümelenmiş ve kendini saklamayı başarmıştır. Özellikle ülkemizin son yıllarda aldığı ekonomik ve yatırımsal başarılar nedeniyle rahatsız olan bazı kesimler bu askeri kalkışmanın ardındadır.

 

Olayı sadece YAŞ kararları öncesi,nde emekli olacak FETÖ’cü subaylara bağlamak yetersiz kalır. Ülkemizin başta Suriye, Filistin ve Irak olmak üzere komşu ülkelerle olan ilişkileri ve yürüttüğü başarılı dış siyaseti bazı unsurların erken harekete geçmesine sebep olmuştur.

 

Amaçları Türkiye’yi parçalamak olan bu iç ve dış hain güçler, halkın milli irade ve demokrasiye olan güvenini unutmuş olacaklar. Türk halkı verdiği demokratik mücadele ile bir milletin birleşmesi ve ayağa kalkması ile neler yapılabileceğini göstermiş oldu.

 

Şimdi devlet öncelikle bu hainlerce verilen yarasını bir an önce sarmalı ve daha sonra da başka hainliklere sebep olacak bütün yolları kapamalıdır. Yapılacak bir iç temizliği ile 2023 hedefine doğru ilerlemesi gerekmektedir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.