Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Hayallerinizi büyük tutun

Hepimiz hayallerimizle yaşarız. Hayatımızı anlamlı hale getirmek ve hedeflerimizi belirlemek adına hayallerimiz büyük önem taşır. Mesela gençler için Üniversiteyi kazanmak, okulu bitirenler için iş kurmak, Çalışanlar için  işini  büyütmek, kiracı için ev almak, her gün yürümek zorunda kalan birisi için  araba almak gibi hayallerimizle yaşarız.

 

İleriye dönük çalışmalarımızı hayallerimize göre şekillendirdiğimiz zaman hedefimize daha kolay ulaşabiliriz. Çalışmalarımız hayallerimize paralele olarak hayata geçirildiği zaman istediğimiz yolda emin adımlarla ilerliyoruz demektir.

 

 Yaşamadan, eyleme geçmeden nelerin  yapılabileceği,  nelerin yapılamayacağı bilinemez.  Ne yapmak istediğinizi, neleri gerçekleştirebileceğinizi sizden daha iyi kimse bilemez. Önemli olan başkasının istediği gibi biri olmak değil, içinizdeki cevheri ortaya çıkarmaktır.

 

Her istek   hedefe ulaştırabilecek her adım için emek harcamayı, bedel ödemeyi ve kendini aşmayı gerektirir. Kendini daha iyiye taşıyan herkes, yarışın birincisidir. Her şeyi birden elde etmek  mümkün değildir. Küçük adımlarla  büyük hedeflere doğru ilerlenebilir.

 

Atılacak her küçük adım  hedeflere ulaştırabilecek eylemlerdir. Hedefe giden yolda küçük ve elde edilebilecek taşlara odaklanmak başarma duygumuzu körükler, güven hissi verir. .Hedefe ulaşma konusundaki en önemli şey tüm çabalara değer olmasıdır. Yani hedeflere ulaşılabildiğinde sahip olacak olgudur. Bütün mücadelelerin  içinde mutlu olma çabası vardır.

 

Etrafınızda  hayallerini gerçekleştiren mutlu insanlar görebilirsiniz. Hedefi olan insanın hayali olur. Ve bu hayaline ulaşabilmek amacıyla çok çalışır. Mutluluğu doyasıya yaşayan kişilerin hayal dünyası daha geniş olur ve başarıya erken kavuşurlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.