Mehmet GÜNDOĞDU

Mehmet GÜNDOĞDU

YAZ İÇİN ÖNERİLER

YAZ İÇİN ÖNERİLER

Dekorasyonun en önemli kriteri olan tasarımın başarı ölçütü olarak insan duygularına hitap edebilmeyi esas alan firmalara bakıldığında, bunların en çok tercih edilen ve başarılı olanlar olduğu gözlenmektedir.

 

Biz de bu açıdan bakarak, önümüzdeki yaz aylarında evimizi biraz canlandıralım dedik ve bununla ilgili önerilerimizi sıraladık.

 

Yaz aylarında özellikle oturma alanlarımızda açık renkler görmek isteriz. Beyaz ve buna yakın tonlar güneş ışığını da yansıttıkları için güneşin zararlı ışınlarından bizi korur.

 

Griler, pastel pembe, mavi ve yeşiller…

 

Elbette ki komple ev dekorasyonunu yaz ayları için değiştirmek mümkün… Ancak ufak dokunuşlar ile bu havayı yaratmak da hiç zor değil. İşe yastıklardan başlayabiliriz. Ne kadar ağır bir dekorasyona sahip olursak olalım birkaç küçük değişiklikle evin havasını kolaylıkla değiştirebiliriz.

 

En hızlı, mantıklı ve ekonomik çözüm olarak koltukların üzerine satın alacağınız veya zevkinize göre kumaş alıp farklı boyutlarda diktireceğiniz yastıklar hemen ortama bir neşe getirecektir.

 

Aynı şekilde perdeler de dekorasyonda çok önemli yer tutarlar. Komple perdelerinizi değiştirmek değil de pastel renklerde ya da daha canlı desenli ya da düz kumaşlarla ilaveler yaparak yaz dekorasyonunu çalışmanıza devam edebilirsiniz.

 

Bunun dışında evlere dinamizm kazandıran bir ayrıntı da çiçeklerdir. Evinizde mümkünse canlı çiçekler kullanın. Sehpaların, masanın üzerine ve köşelere yerleştireceğiniz aranjmanlar doğanın huzurunu ve neşesini kapılarınızdan içeri sokacaktır. Bu canlı çiçeklere günlük su değişimleri ve saplarının uçlarını temizleyip keserek bir ay kadar bakmak ve canlılıklarını korumak mümkündür. Ancak vaktim yok derseniz aynı etkiyi, canlısından ayırt etmekte zorlandığımız doğallıktaki yapay çiçeklerle de verebilirsiniz.

 

İç mekânda içerik sınırsız. İnsanın hayal dünyasına göre her türlü banyo, mutfak, zemin döşeme hepsi dahil ama lokomotif duvar kağıdıdır. Lokomotifin duvar kâğıdı olmasından önce projede yani toptanda çok çalışıyoruz genelde. Proje bazında iş alıyoruz almasına ama  perakende işlerde mümkün olduğunca A’dan Z’ye duvar kâğıdı, asma tavan, banyo, mutfak aklınıza ne gelirse her türlü talebe cevap vermeye çalışıyoruz.

 

Yaz ayı demek canlılık ve ekstra bir neşe demektir. Neden ev dekorasyonu açısından yapacağınız birkaç küçük dokunuşla bu neşeye neşe katmayasınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mehmet GÜNDOĞDU Arşivi
SON YAZILAR