Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

Sorgulanacak açılış

Sorgulanacak açılış

Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya’da 42 tesisin açılışını gerçekleştirdi. Dün bu açılışları gerçekleştirdiği salondaydık. 19 tesisin açılışı, 23 tesisin de temelinin atılması gerçekleşti.

Zaten bu konunun detaylarını gazetemizin içerisinde okuyabilirsiniz. Ben burada başka bir konuya dikkat çekmek istiyorum.

AK Parti’de Ahmet Davutoğlu Başbakan olduğundan bu yana maalesef her Konya’ya gelişinde vatandaşla iç içe olma konusunda hep geriye gidiyor. Yani ilk başlarda Konya’ya geldiğinde çok daha fazla halkla iç içe olan bir Ahmet Davutoğlu’dan geldiğimiz aşamada müthiş bir güvenlik önlemleri ve halktan soyutlanmış bir Başbakana doğru geldik.

Bu durum programda ve salonda da çok bariz ortaya çıktı. Akreditasyon yapılmış basın mensupları bile didik didik aranırken saat14.00’te salon neredeyse bomboştu. Bilindiği üzere bu programın saati 14.00 diye duyurulmuştu.

Salon parçalara ayrılmış, salonun ortasında bir protokol yer ayrılmış, bu protokol yer de iki ye ayrılıp, “protokol” ve “protokolün protokolü” haline gelmiş bir yerleşim oluşturulmuştu.

Yani anlayacağınız bu programa katılanlar garip bir anlayışla karşılaştılar. Ve her bölünmüş yerin de başına bir polisi konmuş ve oradan geçmek zor hale getirilmişti.

Şimdi bu konuda bazı bilmişler “güvenlik nedeniyle” gibi beylik laflar edeceklerdir. Ama ondan sonrasını da anlatayım; bu salonun ortasındaki protokol yerler boş kalınca bu sefer tribündeki vatandaşları bu boşluğu doldurmak için kullandılar ve daha önce ismi olmayan müdürleri bile geçirmedikleri yere vatandaşları dolduruverdiler.

Yani anlayacağınız kötü bir organizasyonla az bir katılımla bir Başbakan karşılama merasimi görmüş olduk.

Bu durumun müsebbibi kimdir bilemem ama muhakkak sorgulanması gereken bir konudur bu.

Bu kentin içerisinden çıkardığı Başbakana sahip çıkmaktan imtina etmek öncelikle bu kente sevgisizlik olacaktır.

Eğer bu AK Parti örgütlerinden kaynaklanan bir eksiklikse eminim Başkan Musa Arat bu konuya el atacaktır. Eğer bu Bakanlıktan doğan bir eksiklikse bu konuda da en kısa zamanda önlemler alınmalı ve Konya’nın Başbakanının bu denli ilgisiz kalınması muhakkak ki sorgulanmalıdır.

Tabii ki bu programın neden yapıldığı, amacının ne olduğu, hangi düşüncelerle oluşturulduğu, acaba daha geniş bir zamanda daha coşkulu bir program haline getirilip getirilemeyeceği de illa ki konuşulmalıdır. Konyalı olmayan Başbakanlara gösterilen ilgiden çok daha fazlasını Ahmet Davutoğlu hak etmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR