Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

FETÖ sabırla bitecek

FETÖ sabırla bitecek

Adamı zamanında maklube yemeye çağırmışlar. Adam da gitmiş orada oturmuş maklubesini yemiş. Cemaatle alakası yok, FETÖ ile hiçbir bağlantısı yok. Ama bu maklubeden dolayı gözaltına alınıyor. Bana göre alınmasından daha doğal bir şey yoktur. Gözaltı demek söz konusu şahıstan bilgi almak demektir. Ve bu gözaltıyla bilgi alınmalıdır. Bu adamın gözaltına alınmasından da kimse anlamlar çıkarmamalı ve sürecin işleyişinin yanlış yürüdüğü hissine kapılmamalıdır.

Bugün gözaltına alınan vatandaşların yanlışlıkla veya beceriksizce gözaltına alındığını söylemek doğru değildir. İlla ki bir ilişki vardır ve bu ilişkinin sonucunda Emniyet’in bu şahıstan alacağı bilgiler de olabilir.

Burada asıl iş hakim ve savcılara düşmektedir.

Hakim ve savcılar şayet karşısına gelen vatandaş hakkında “aslında hiçbir suç unsuru gözükmüyor ama bu davadan göz altına alınanı serbest bırakmış olmayayım” diye düşünerek bir güvensizlik içerisine girerse işte o zaman sıkıntı oluşmaya başlar.

Şu bilinmelidir ki, bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek FETÖ’cülerle her insan bir ilişki içerisine girmiştir. Hele Konya’yı düşünürsek, bu nüfusun hiçbirini bu durumdan ayıramayız. İlla ki bir ilişki olmuştur. Önemli olan bu ilişkileri araştıran Emniyet’e gereken yardımı, vatandaş olarak yapabilmektir.

Bugün inanıyorum ki, gözaltına alınanlardan hiçbiri sebepsiz yere veya partizanca düşünülerek gözaltına alınan insanlar değildir. Dediğim gibi gözaltında insanlardan bilgi açısından en üst seviyede yararlanmak da amaç olabilir. Bunu da düşünmek gerekir.

Görevden alınanlar, memuriyetten çıkartılanlar, vb tüm bu FETÖ davasından içerde olanlar için inanıyorum ki, araştırmalar yapılacak; suçlu ve suçsuz ayırt edildikten sonra geriye kalanlar muhakkak ki eski yaşamlarına dönebileceklerdir.

Bu arada belki bazıları yıpranmış veya zarara uğramış olabilirler ama durumun vahametini düşünürsek bu kadar zararla kurtulmak bile ülke adına sevinç verici olmalıdır.

Hasbelkader eğer bu tablo tersine bir sonuçla neticelenseydi bilin ki yaşanacak eziyet, yaşatılacak vahşet hiç de duyarsız kalınacak bir sonuç olmayacaktı.

O nedenle tüm vatandaşlar olarak biraz daha sabır… Ülke düzlüğe çıkacaktır…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR