Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

Gençlerimize sahip çıkalım

Gençlerimize sahip çıkalım

Son yılların en büyük belalarından biri olan uyuşturucu bağımlılığı maalesef artarak devam ediyor.Türkiye’nin ve hatta dünyanın baş belası olan uyuşturucu kullanımı gencecik çocuklarımızı esir alıyor.

 

İnsanlığın başına bela olan uyuşturucu bağımlılığında kullanım yaşıda ortaokul yaşına kadar düşmeye başladı. Gençlerimizi ellerine düşürmeye çalışan zehir tacirlerine karşı emniyet güçlerimiz büyük bir gayret göstermektedir.

 

Ancak emniyet güçlerimiz köşe başında bekleyen zehir tacirlerine karşı her ne kadar operasyon yaparsa yapsın, ailelerin yardımı olmadan bu işin kökünü kurutmak mümkün değildir. Son yıllarda emniyet güçlerimizin yaptığı rekor düzeydeki operasyonlarda belleri bükülen zehir tacirleri, şimdi de yeni pazarlar peşindeler.

 

Zehir tacirleri gençlerimizi kandırarak bir kerede bir şey olmaz diyerek onları tuzaklarına düşürmeye çalışıyorlar. Çünkü bu sektörden gençlerimizi zehirleyerek iyi para elde ediyorlar. Zaten yakalandıklarında öyle fazla ceza falan da almıyorlar. 'Kullanıcıyım ben, kullanıyorum' deyip, deyim yerindeyse az bir cezayla paçayı kurtarıyorlar.

 

Artık ailelere de büyük görevler düşmektedir. Önce çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onların çevresindeki kişileri mutlaka kontrol etmeliyiz. 'Benim çocuğum yapmaz' demeyin çünkü ne çocuklar var, ailesini hayal kırıklığına uğratan. Daha sonra da polis ve jandarmaya mutlaka yardımcı olmalıyız.

 

'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' mantığından kurtulmalıyız. Bugün başkasının çocuğuna uyuşturucu satan yarın senin çocuğuna da satar. O zaman iş işten geçmiş olur. İnsanlığın ve çocuklarımızın geleceği için onlara sahip olmalı ve kontrol altında tutmalıyız.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR