Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

Bu programları izlemeyelim

Bu programları izlemeyelim

Öğleden sonraları televizyon ekranlarını adeta parselleyen evlilik programları insanlarımızı kızdırmaya devam ediyor. Son olarak Radyo Televizyon Üst Kurulu bu konuya el attı ise de, bu programlar ekranlarda dönmeye devam ediyor.

Türk kültürüne ve aile yapısına saldırıyı örgütleyen programlar, tam bir evlenmeme ve evlendirmeme programlarına dönüşmüşlerdir. Formatları ve aslı ecnebi olan programlar, bizim aile mahremiyetimize saldırı formatında kurgulanmışlardır.

Nerdeyse aynı kişilerin televizyon televizyon dolaşarak katıldıkları bu programların  tümünde paralı ve maaşlı sahte evlenme adayları olduğunu düşünüyorum.  Adları ve yaşları ne olursa olsun bu programa katılan insanlar  seküler kültürün araçları ve nesneleri olamaya aday tiplerdir.

Aslında kendilerini komik eden bu tipler, aşağılanmanın ve dalga geçilmenin evlilik nesneleridir. Yani evlenmemenin nesnel araçlarıdır. Tam burada evliliğe saldırı başlamaktadır. Tüketilen aşklar ve her sabah başlatılan yeni tüketici aşklar! Mesele budur.

Buraya katılan adaylara gülen, aşağılayan spiker tiplerine şahit oluyoruz. Otelde evlenmeyi bekleyen ve sürekli birbirlerine saldıranlardan evlilik hadisesi beklenebilir mi? Hayır. Olsa olsa evcilik oyunu oynayan bu tipler, maalesef toplum yapımıza da zarar vermektedir. Mümkünse kendimiz ve çocuklarımız böyle programları seyretmeyelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR