ERMENİ TASARISINI PROTESTO İÇİN ALMANYA'YA GİDENLERE

Almanya Meclisi'de Ermeni Soykırımını tanıma yönünde bir karar çıkarmayı gündemine almış ve Vatan Partisi'nin öncülüğünde,her görüşten sendikalar,dernekler Berlin'e giderek, bu konuda AİHM'nin bir kararının olduğunu, Alman Parlementosu önünde Almanlara duyurdular. Gidenler kendi  kıt imkanları ile gittiler.

 

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinden tık yok.Yalnızca Hükümetten değil,siyasi partilerden tık yok.

 

İlla da Başkan olacağım diyen Cumhurbaşkanımızdan tık yok. Danıştay'ın İstanbul'daki toplantısını şölene çeviren,örtülü ödenekten milyonlarca parayı harcayan Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'nin çok önemli milli bir konusunda en küçük bir yardım ve örgütlenmeye katılmıyor.

 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde görülmekte olan İsviçre davasını da Sayın Doğu Perinçek tek başına sürdürmüş,yurt dışı yasağının özel izinle kaldırılması dışında hükümetten,devletten hiç yardım görmeden,alnının akı ile bu milli davayı ülke menfaatine çözmüştü.

 

Şimdi yine bir avuç vatansever yalnız bırakıldı.

 

Beyler, Soykırım konusu Türkiye'nin milli bir davasıdır. Buna herkes sahip çıkmak zorundadır. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar,vatan, millet,bayrak, din,iman,ezan diyenlerin böyle bir davada dillerini yutmalarını anlamak mümkün değildir.

 

Belki açıkça Türk Hükümeti ve Devlet Yetkilileri tavır koyamadı denilebilir.(ki ben bu görüşte değilim.) Ne olduğu belli olmayan derneklere,vakıfları milyonları akıtan,bunlara destek olanların, binlerce vatandaşın Berlin'e taşınması, iaşesinin sağlanması yolunda el altından(bence açıktan) destek vermeliydi.Berlin'e yüzlerce uçak kaldırılmalı,her ilden binlerce kişi Berlin'e akıp, Türk'ün gücü, milli bir davasında nasıl birlik olduğu dosta-düşmana gösterilmeliydi.

 

Olmadı sayın Cumhurbaşkanım, Olmadı sayın Hükümet, Olmadı Sayın Cumhuriyet Halk Partililer,Olmadı Milliyetçi Hareket Partisi. Hiç iyi bir sınav vermediniz.Türkiye'nin Ermeni Soykırım sorunu, yalnızca Doğu Perinçek ile özdeşleştirilemez. Sayın Perinçek, bu sorunu babasının evinden getirmedi ya...

 

Sayın Perinçek'i bu milli duruşundan dolayı da kutlamak gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.