Uçurumun kenarından dönmek…

Kim ne derse desin ülkemiz 15 Temmuz tarihinde yaşadığı olaylar ile uçurumun kenarından döndü.

 

Kimileri tiyatro dedi, kimileri bir başka yorum yaptı. Herkes kendince bir açıklama getirdi. Ama ortaya çıkan gerçekler yaşanan tüm olayların ne tiyatro, ne oyun ne basit bir şey olmadığını net bir şekilde ortaya çıkardı.

 

Ülkemizin bir gece içerisinde içine girdiği girdaptan kurtulmasının en büyük etkenlerinden birisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Vatanımıza Sahip Çıkın' mesajına Türk halkının çok kısa sürede ve etkili bir şekilde yanıt vermesi idi.

 

Daha öncelerde ki darbelerde evlerinden dışarıya çıkamayan halkımız bu darbe kalkışmasında bırakın evlerine saklanmayı tankların önüne yatacak kadar büyük bir cesaretle etkili oldular.

Yüreği Vatan Sevgisi ile dolu olan halkımızın bu davranışı sadece Türkiye'de değil tüm Dünya'da bir anda gündem oluşturdu.

 

Bu güne kadar meydanlarda devam ettirilen Demokrasi Nöbeti ise Cumhurbaşkanımızın ikinci bir mesajına kadar etkili bir şekilde devam edecek.

 

Bu arada tüm kamu kurum ve kuruluşlarında OHAL kapsamında FETÖ ile bağlantısı olan tüm kişiler birer birer temizlenmeye başlandı.  İstihbarat birimlerimiz bu tasfiyeyi yaparken mutlaka ciddi araştırma içerisinde olmuşlardır.

 

Kurumlarda yapılan temizlenmeler ile ülkemiz hainlerden temizlensin. Ancak bunları yaparken de sadece birilerinin 'İspiyonu' ile terör örgütü mensubu gibi gösterilmek istenen suçsuz kişiler de iyi tespit edilsin. Bunun aksini hiçbir kimse düşünemez.

 

Vatana ihanet etti ise, yıllardır bu terör örgütünün içerisinde hainlik yapan her kimse ise cezasını çeksin. Çekecek te bundan hiç kuşkumuz yok. Ama dediğim gibi gerçek masumlar mutlaka belirlenecektir. Çünkü bu bir cadı avı değil, ülkemizi ve kurumlarımızı hainlerden temizleme operasyonudur.

 

Darbe kalkışmasının hemen ardından terör örgütüne ait bazı hastanelerinden halkın hizmetine açılması ve 'Millet'in Malı' olması çok güzel bir gelişme. Yine OHAL kapsamında Kamuya devredilen FETÖ/PDY unsurlarınca yaptırılan 17 katlı 400 yataklı hastane Konya'ya bir ilaç gibi geldi.

 

Tüm bunlar güzel gelişmelerde yazımın başında söylediğim gibi Türkiye uçurumun kenarından döndü kelimesini hafife almamak lazım. Çünkü uçurumun kenarından döndük sadece. Uçurumdan uzaklaşmadık.

 

Bunun için millet olarak tek vücut olmaya devam etmemiz lazım. Beştepe'de Ana Muhalefet ve Muhalefet Liderlerinin verdiği özlenen görüntü devam etmesi lazım. Ülkemiz üzerinde oynanacak oyunlar bitmedi daha.

 

Yenilgiyi hazmedemeyen vatan hainleri mutlaka bir başka yol deneyeceklerdir. Bunun için diyorum ki kesinlikle hiçbir siyasi parti ayırımı gözetmeden birlik olmalıyız, birbirimize destek olmalıyız. Devletimize, Milletimize, Hükümetimize, Askerimize, Polisimize sahip çıkmalıyız. Bu saydığım değerlerimizi kesinlikle yalnız bırakmamalıyız.

 

Cumhurbaşkanımızın ikinci bir mesajına kadar meydanlarda nöbete devam etmeliyiz. Ama nöbet anlayışını kesinlikle amacının dışına çıkartmamalıyız.

 

Çünkü son günlerde demokrasi nöbeti biraz amacından çıktı. İlk günlerde ki gibi değil. Artık bazı araçlar, korna sesleriyle, hareketli müzik eşliğinde lastik öttürerek, makas atarak şehir içinde cirit atmaya başladı.

 

Bu hareket içerisinde olanları da uyaralım. Çoğu zaman bir ambulansın bile dakikalarca konvoydan çıkamadığına tanık olduk.

 

Kimseye rahatsızlık vermeden, şehir trafiğini aksatmadan yapılacak olan her davranışa kimse bir şey söylemez.

 

Birde bakın son günlerde şehit sayısı yine artmaya başladı. Şehit acılarının yaşandığı bir şehirde lütfen hareketli müzik çalarak korna yaparak, lastikleri yakarcasına hız yaparak eylem içinde olmayın.

 

Bu vesile ile 15 Temmuz darbe kalkışmasını başarılı bir şekilde püskürten, aldığı kararlar ile bir kez daha milletin takdirini kazanan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere iktidar, ana muhalefet ve muhalefet liderlerimize, vatan dostu askerimiz ve polisimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Ayrıca söz konusu VATAN olunca nasıl tek yürek haline gelen ve canlarını siper ederek tankların önüne yatan, yüreği ile karşısındaki gücü sindirme cesareti içerisinde olan herkesi kutluyor yine bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm 15 Temmuz Şehitlerine rahmet gazilerine acil şifalar diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar