Antalya'ya iyi gelebilir de Ahırlı'ya çok kötü geldi…

Geçen hafta ki yazımda Ahırlı İlçe sınırları içerisinde yer alan Sülek Yaylası ve Dipsiz Göl'ün Antalya bölgesinden gelenler  tarafından nasıl işgal edildiğini dile getirmiştim.

Yazının Gazetemizin İnternet Sitesinde yazının okunma sayısının 4 bin sınırına ulaşması konunun ne kadar ciddi olduğunu ve ne kadar çok kişinin ilgisinin çektiğini net olarak ortaya koyuyordu.

Evet, Ahırlı İlçe sınırları içerisinde yer alan Sülek Yaylası ve Dipsiz Göl'ün elimizden kayıp gitmemesi için göreve çağırdığımız özellikle Büyükşehir Belediyesi'nden hiçbir şekilde yanıt gelmemesi bizleri düşündürdü.

Ahırlı İlçesi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi hemşehrimiz Mehmet Tugay biraz açıklayıcı biraz sitemkar yanıt verdi. Tugay'ın da Meclis Toplantısı'nda bu duruma itiraz ettiği bilgileri bize ulaşınca mutlu olduk. Ancak bu gün gelinen son nokta bu durumun kesinlikle Mehmet Tugay'ın ve İlçe Belediyelerinin omuzlarına yüklenecek bir konu olmadığını ve sadece kendilerinin itirazları ile çözüme kavuşacak bir olay olmadığını ortaya koydu.

İlçe Belediye Başkanlarımızın da bu konu hakkında Büyükşehir Belediyesi karşısında ne kadar çaresiz kaldıkları ortaya çıktı. Bize düşen bu insanları çaresiz bırakmamak, hatanın düzeltilmesi konusunda ki gayretlerine destek olmak.

Geçen hafta ki yazımda Dipsiz Göl'ün etrafına Antalya'dan gelen zengin iş adamlar tarafından villa görünümlü binaların yapıldığını, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de buraların alt yapı çalışmalarını yapmaları için onlarca iş makinesi göndermesinin ne kadar yanlış olduğunu dile getirmiştim ya…

Haftasonu bölgeden gelen son fotoğraf bizleri daha çok perişan etti.

Bozkır-Ahırlı hatta Seydişehir sakinleri bile yapılan bu işgal ile aylardır sorunlarını basın aracılığı ile dile getirirken kanunsuz işgalin bir an evvel durdurulması konusunda bir adım beklerken bölgeden gelen son fotoğraf yüreğimizi biraz daha fazla yaktı.

Bu kez bölgenin çeşitli yerlerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in fotoğrafının yer aldığı ve üzerinde, 'Yol yapım çalışmaları Antalya'ya iyi gelecek' yazılı pankartlar, yolların asfaltlanma çalışmaları bizim ne kadar sahipsiz olduğumuzu ve bizim kendi idarecilerimizin bizleri nasıl hiçe saydığının en güzel görüntüsü idi.

Orada Menderes Türel'in yerine Tahir Akyürek'in pankartlarının olması gerekmez miydi?

Orada Antalya bölgesinden gelen değil de kendi bölgemizden giden insanların beton villa değil de Yayla Kanunlarına uygun yerleşmeleri gerekmez miydi!

Menderes Türel bizim yaylalarımıza yerleşen 25-30 ev sahibine her türlü desteği verirken, Bizim Bölge Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediyemiz neden kendisine oy veren on binlerce insanın feryadını duymamazlıktan geliyor…

Ahırlı Sülek Yaylaları Dipsiz Göl Antalya'ya iyi gelecekte, bizlerden neler gidecek. Bize hiç iyi gelmiyor çünkü bu pankartın orada asılı olması bizlere çok kötü geldi.

Bölge sakinleri olarak bize ait olan bu bölgeye başkalarının sahip olamayacaklarını, izinsiz olarak yapılan beton yığınlarının yıkılmasını beklerken bir büyük darbeyi de ne kadar acıdır ki MEDAŞ'tan yedik.

Çünkü Antalya Büyükşehir Belediyesinin sahip çıktığı villalara ve asfaltladığı yollara 

MEDAŞ'ın elektrik vermek için hummalı bir çalışma içerisinde olduğu duyumları bizi daha çok kahretti.

Allah aşkınıza bizler bu kadar mı sahipsiziz! Antalya burnumuzun dibine kadar gelirken bizim idarecilerimiz bu duruma nasıl izin veriyor? Biz gidelim Antalya Manavgat bölgesinde bir kazma vuralım bakalım başımıza neler gelecek?

Ben buradan bir kez daha ve özellikle İktidarın Bölge Milletvekillerine Konya Valiliği'ne Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seslenmek istiyorum; Beyler Allah aşkınıza kendinize gelin! Siz ne yapıyorsunuz?

 

Antalya Belediyesi, size yıllardır en büyük desteği veren bölgeye geliyor, bölge halkını her türlü oyunlarla sindirerek yıldırıyor, sizin sahip çıkmanız gereken yerleri adım adım istila ediyor ama sizin sesiniz soluğunuz çıkmıyor!

Yarın bu sayı yüzleri bulduğu zaman Antalya Büyükşehir Belediyesi alacağı bir kararla bu bölgeyi Manavgat'ın veya Akseki'nin bir Mahallesi yapıverirse o zaman siz bu bölge insanının yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu insanlar bu yetkiyi bu cesareti kimden alıyor? Bu izni nereden alıyorlar merak ediyoruz!

Her şeyden önemlisi Antalya Büyükşehir Belediyesinin yollarını asfaltladığı Antalyalı zenginlerin yaptıkları beton yığınlarına MEDAŞ'ın da elektrik vermek için çalıştığı doğru mu?

Ya biz Bartlı Yaylasında bazı evlere elektrik alamazken, Antalyalıların yaptıkları kaçak ve bedava villalara elektrik vermek ne demek?

Biz daha konuş Yaylasına, Cevizli Sazak'a yol olmadığı için çıkamazken Antalya Belediyesinin bizim yaylarımıza kendi insanlarını yerleştirerek yollarını asfaltlamaları ne demek?

MEDAŞ'ın da bu bölgeye elektrik vermek için çalışmaları ne demek?

Ne demek biliyor musunuz?

Bu Ahırlı'ya, Bozkır'a, Seydişehir'e, hizmet etmek vaadi ile sizleri destekleyen sizleri yalnız bırakmayan on binlerce bölge halkını hiçe saymak demek!

Biraz ağır olacak ama kusura bakmayın bölgeye ihanet demek! Siz nasıl olsa 'Çantada Kekliksiniz' demek!

Evet, yetkili abilerimiz bu duruma mantıklı bir cevap verecek babayiğit var mı içinizde?

Antalyalı zenginlerin yaptığı kaçak evler yıkılacak mı? Konya Büyükşehir Belediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi ne 'DUR' diyebilecek mi? Konya Bölge Milletvekilleri MEDAŞ'a, 'Sen Ne yapıyorsun' diyebilecek mi? Haydi var mı böyle bir babayiğit içinizde?

Önceki ve Sonraki Yazılar