Ahırlı 'Tek Yürek' oldu…

Geçtiğimiz günlerde Ahırlı ilçemiz ile ilgili yaptığım haber ile ilgili çok güzel tepkilerin yanı sıra haklı olarak eleştirilerde aldım.

 

Ahırlı ilçemiz için kaleme aldığım her yazıda özellikle altını çizerek ifade ettiğim bir düşüncem var; Ben bunları yaparken kesinlikle hedefim birilerini kırmak, haksız yere suçlamak veya ön yargılı düşünce içerisinde olmak değil. Bunun bir kez daha bilinmesini arzu ediyorum.

 

Yapılan eksiklikleri nasıl dile getiriyorsam güzellikleri de o kadar dile getiriyorum. Bu güzelliklerin birisi de önceki gün İlçemizde düzenlenen 15 Temmuz Etkinlikleri idi. 15 Temmuz vesilesi ile bir araya gelen yüzlerce Ahırlılı hemşehrilerimizin oluşturduğu tablo harika bir birliktelik mesajı verdi.

 

Ahırlı İlçe Kaymakamlığımız ve İlçe Belediye Başkanlığımız 15 Temmuz Etkinliklerini Akkise mahallemizde düzenleme kararı almışlar. Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin katkıları ile Akkise Mahallemizde de oldukça güzel programlar yer aldı. 15 Temmuz coşkusu en iyi şekilde yaşandı.

 

Gönül isterdi ki tek bir program yapılsın ve tek çatı altında toplanılsın ve Ahırlı İlçemiz 13 Mahallesi ile birlikte tek bir program olsun…

 

Ama olmadı. Hayırlısı olsun. Ne diyelim! Ben bu yazımda kesinlikle bu durumu eleştirme ifadeleri kullanmayacağım. Çünkü 15 Temmuz sadece Ahırlı olayı değil. Milli bir duygudur.

 

15 Temmuz, ülkemizi kana bulayan hain FETÖ terör örgütünün alçakça kalkışmasını önlemek için canlarını tanklara siper eden gözünü bile kırpmadan bu ülke için şehit olan kahramanlarımızın hayır ve dua anılmasını gerektiren Milli bir duruştur.

 

Türk Milleti 7'den 70'e tek bir Bayrak altında toplanarak hainlere en güzel mesajı vermiştir. Ahırlı İlçemiz ve Akkise Mahallemiz de bu manada üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmiş ve güzel duygulara ev sahipliği yapmıştır.

 

Ben bu anlamlı güne güzellikler ile katkıda bulunan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

 

Benim bu gün acizane üzerinde durmak istediğim bir başka olay, Ahırlı ilçemizde bu güzelliklerin oluşmasında tüm Ahırlı Merkez Mahalle sakinlerinin üstün gayretleri.

 

Merkez Mahalle Muhtarımız Sadettin Oflaz, gazimiz Mehmet Bütün, Avukat Süleyman Özalp  gibi isimlerin oluşturduğu komite başta olmak üzere Ahırlılı tüm hemşehrilerimiz 15 Temmuz'u Ahırlı olarak en iyi şekilde yaşamak için ellerinden gelen gayreti gösterdi.

 

Mahalle Muhtarlığımızın bütçesinde oluşturulan kendi öz gelirlerimiz ile alınan ses sistemleri, masa, sandalye takımları, çevre düzenleme ve aydınlatma sistemleri ile yine aynı bütçe ile temin edilen sadece Ahırlı Merkez Mahalle değil, çevre mahallelerden gelen yüzlerce vatandaşa ikram edilen geleneksel Ahırlı Düğün Pilavı kelimenin tam anlamı ile herkesten tam not aldı.

 

Ayrıca gece geç saatlere kadar süren ve ilçe sakinlerimizin yorulmadan takip ettikleri programın her karesi harika idi.

 

Ve Ahırlı ilçemiz en güzel birliktelik mesajını programın sonunda oluşturdukları ve yüzlerce aracın katıldığı konvoy ile diğer mahallerimizi gezerek verdi.

Ahırlı ilçemizin her karesini her ferdini kapsayan her türlü etkinliklerin tek bir çatı altında ve tek vücut halinde düzenlenmesi umudumu bir kez daha yinelemek isterim.

 

Bir kez daha Ahırlı Merkez mahallemizi böylesine anlamlı bir günde harika programlar ile gündeme getirmeyi başaran herkese yürekten teşekkür ediyorum.

 

Bu vesile ile ülkemizi kana bulayan FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetlerken, hain terör örgütünün tüm girişimlerini geri püskürten ve canlarını bu uğurda siper tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi minnet ve dua ile anıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar