Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart üyelerine 30 bin lira proje desteği başvuruları başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Genç Kültür Kart üye sayısı 49 bini geçti. Başkan Uğur İbrahim Altay, Genç Kültür Kart üyelerine 30 bin liraya kadar proje desteğinde bulunacaklarını ilan ederek başvuruların başladığını duyurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı Genç Kültür Kart uygulamasında üye sayısı 49 bini geçti. Son durumu aktaran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 30 bin liraya kadar proje desteğinde bulunacaklarını ifade etti.

Projenin ayrıntılarını sosyal medya üzerinden duyuran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay şunları söyledi:

* Konya'da örgün olarak üniversite öğrenimine devam eden arkadaşlarımıza yönelik hizmetler sunduğumuz Genç Kültür Kart programımıza üye sayımız 49.000'i geçti.

* Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Genç Kültür Kart Proje Destek Programımızla sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunan 41 gençlik grubuna projelerini gerçekleştirmeleri için aynı destek sağlayarak aynı zamanda proje içerisinde görev almış genç arkadaşlarımızı maddi olarak destekledik.

* Şimdi sizlere bir müjde vermek istiyorum. Geçen yıla oranla daha kapsamlı hale getirdiğimiz Genç Kültürel Programımızın başvuruları başladı.

* ‘Kültür ve sanat’, ‘Sağlıklı yaşam ve spor’, ‘Teknoloji ve sosyal medya’, ‘çevre ve sıfır atık’ ile ‘gönüllülük ve kişisel gelişim’ başlıklarında gerçekleştireceğiniz projelerinize 30 bin liraya kadar aynı destek sağlayacağız.

* Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için genckultur.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

* Gençlerimiz yapacağımız bu çalışmayla sosyal sorumluluk programı oluşturarak hem Konya’mızın katma değerine katkı sağlayacak hem de şehrimiz için geliştirilebilir ve sürdürülebilir programlar üretilecek.

* Hep söylediğimiz gibi gençlerimiz için yapacağımız tüm çalışmaları yine sizlerle birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz.

GENÇ KÜLTÜR HAKKINDA

Genç Kültür Kart, Konya’da ikamet eden veya şehrimize eğitim amacıyla gelen üniversite öğrencilerinin sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlere katılımı ve ilgiyi arttırmak amacıyla hazırlanan bir sosyalleşme programı. Konya’daki üniversitelerde örgün eğitime aktif bir şekilde devam eden 25 yaşını aşmamış gençler; başvuru kaydını gerçekleştirerek sisteme giriş yapabiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı (KOTEV) arasında imzalanan protokol çerçevesinde; gençler Konya’da düzenlenecek olan sosyal sorumluluk projelerine katılım göstererek puanlar toplayacak ve bu puanları tiyatro, konser, spor, eğitim harcamalarında kullanabiliyor.

Genç Kültür Kart üyesi olan gençler, akıllı telefonlarına indirebilecekleri uygulama ile düzenlenecek olan kitap, online eğitim, spor üyelikleri gibi çekilişlere de katılım sağlayabiliyorlar.

Pandemi sürecinde gençlerinin sosyal hayattan uzak kalması ve gençler arasında sosyal hayata dönük adaptasyon süreçlerinin gerekliliği nedeniyle imzalanan protokol çerçevesinde her ay belirli sayıda öğrenciye kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında kullanabilecekleri destekler gerçekleştiriliyor.

Aynı zamanda bu uygulama ile başta Konya Büyükşehir Belediyesinin iştirakleri olmak üzere sisteme dahil olan üye iş yerlerinden dönemsel olarak da indirim hakkından faydalanabiliyorlar.

KONYA GENÇ KÜLTÜR KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart için aşağıdaki link tıklanarak, istenen bilgiler eklendikten sonra gerçekleştirilebiliyor.

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar