Yön levhası konulamaz mı?

Alaaddin-Adliye Tramvay hattında ya da Alaaddin- Kampus tramvay hattında yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar, yön levhaları olmadığı için ne yöne gideceklerini karıştırıyor.

Yön levhası konulamaz mı?

Tramvay hatlarının yaklaşık iki aydır tadilatta olması nedeniyle duran seferlerin ne zaman başlayacağı merak konusuydu. Yapımı tamamlanan Alaaddin-Adliye tramvay hattı ile iyileştirme çalışmaları tamamlanan mevcut Alaaddin- Kampus  hattında tramvay seferleri 20 Eylül Pazar gününden itibaren başladı. Yapımı tamamlandıktan sonra tramvayların tekrar sefere başlaması ulaşımda vatandaşlara rahat bir nefes aldırttı. Fakat vatandaşları bekleyen bir sürpriz, vatandaşların kafasını iyice karıştırdı. Vatandaşlar, son durak olan Alaaddin durağında tramvayın sol kapısından iniyor. Aynı şekilde Alaaddin-Kampüs  hattında yolculuk yapacak olan vatandaşlarda da tramvaya sol kapıdan biniyor. Vatandaşların tek bir durakta aynı kapıdan tramvaya binip inmeleri ise bir kargaşaya neden oluyor.

YÖN LEVHALARI YOK

Durakta yönlendirici levhaların bulunmamasından dolayı Alaaddin-Adliye Tramvay hattında ya da Alaaddin- Kampus tramvay hattında yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar ne yöne gideceklerini bazen karıştırabiliyor. Yön levhalarının olmamasından dolayı bazı vatandaşlar Alaaddin- Kampus hattında yolculuk yapmak isterken, yanlışlıkla Alaaddin-Adliye Tramvay Hattında yolculuk yaparak Kayalıpark’ın oradan iniyor ve tekrar Alaaddin durağına kadar geri yürümek zorunda kalıyor. Vatandaşlar,  bu karışıklığın ortadan kaldırılması için en azından bir yön levhasının bulunması gerektiğini belirtiyor. (Kader Eşiyok)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.