Beyşehir’de ‘Özel Çocuklara Özel Materyaller’ Projesi

Beyşehir’de ‘Özel Çocuklara Özel Materyaller’ Projesi kapsamında özel eğitim materyallerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Beyşehir’de  ‘Özel Çocuklara Özel Materyaller’ Projesi

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından “Özel Çocuklara Özel Materyaller” düşüncesiyle 2018 yılında özel öğrencilerimize yönelik başlatılan materyal üretim çalışmalarının dağıtımları 81 ilimizde gerçekleştirilmektedir. 06 Şubat 2019 tarihinde Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım faaliyeti ile tırlar 7 bölgemize dağıtıma uğurlanmıştır.

Beyşehir ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğünce Alaaddin Ortaokulu, Bahçelievler Kasaboğlu İlkokulu özel eğitim alt sınıflarına ve Kamil Akkanat Özel Eğitim Uygulama Okuluna söz konusu materyallerin dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Konuk yaptığı açıklamada: Öğrencilerin öğrenme süreçlerinin zenginleştirilmesi amacıyla, bu alanda en çok ihtiyaç duyulan materyallerin temel alındığını, ayrıca bu malzemelerin tamamının yerli olarak üretildiğini ve Türk insanı tarafından tasarlandığını belirtti. Üretilen materyallerin tasarımlarının Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce yapıldığını, ürünlerin, okuma, yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum ve sosyal iletişim alanlarındaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlandığını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.