Bayındır: Bu nankörlüğü üzülerek izliyorum

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Ali Akkanat’ın Konya ve Beyşehir için önemli projelere imza attığını ancak bugün Akkanat’ın yaptığı hizmetlerin görmezden gelindiğini ifade ederek bu durumdan üzüntü duyduğunu kaydetti.

Bayındır: Bu nankörlüğü üzülerek izliyorum

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Ali Akkanat’ın Konya ve Beyşehir için önemli projelere imza attığını ancak bugün Akkanat’ın yaptığı hizmetlerin görmezden gelindiğini ifade ederek bu durumdan üzüntü duyduğunu kaydetti. Başkan Bayındır açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu şehir için Ali Akkanat demek çok şey demek!

1996 yılında yapımına başlayarak faaliyete giren Arık Bey (Beyteks) fabrikasıyla memleketinin insanına iş veren, aş veren, istihdam kapılarını açan, dışardan kazandığını memleketine yatırım yaparak doyduğum yer değil 'doğduğum yer' diyen insan Ali Akkanat!

Şehrimizde Üniversite varlığını faaliyete geçiren; fakülte binaları, yurtlar, uygulama oteli, cami gibi yapıtlarıyla sadece o alana 200-250 milyon liranın üzerinde yatırım yapan yine Huğlu Meslek Yüksekokuluna yatırımları, şehrimizde ve bölgemizde ilköğretim ve lise düzeyinde okullar yapan, hastane yatırımlarıyla da bildiğimiz hayırsever iş adamımızdır Ali Akkanat!

30 yıldır binlerce memleket evladına burs veren ve yine son olarak Mevlana Müzesi'nde "Yeşil Kubbe" olarak bilinen Kubbe-i Hadra'daki restorasyonu üstlenen ve şehrimizin her sorununda yanımızda olan isimdir Ali Akkanat!

O günden bu yana yaptıklarıyla ve Konya'mızın vergi rekortmenlikleriyle gururumuz olan, şehrimizin iş insanlarının gerek Beyşehir, Üzümlü, Huğlu işadamlarımızın gerekse Konyalı işadamlarımızın ihracatta örnek aldığı isimdir Ali Akkanat!

Bugün şehrimizde Organize Sanayimizin 1. Merhalesinin bitirilmesinde firma yönlendirmeleriyle büyük emeklerinin şahidiyiz.

Şöyle ki yine onun öncülüğü, rehberliği ve yönlendirmesiyle gelen Arık Tekstil Konfeksiyon ve Bey-Dur Konfeksiyon firmaları vardır.

Yine 2. Merhale çalışmalarında yeni firma yönlendirmeleri ve desteklerini biliyoruz.

Kısacası bu şehrin ta kendisidir Ali Akkanat!

Ancak 72 yaşına gelmiş ve bu şehrin tarihine şahit olan bir insan olarak ne  tesadüftür ki bu saatte bu şehrin bir takım yeni yetmelerinin bu hayırsever insanın yaptıklarını görmezden geldiği ve nankörlüklere başladıklarını üzülerek izliyorum." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.