Başkan Tutal’ın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutal’ın  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Kalplerindeki sevgi ve şefkati bir ömür boyu fedakarca, karşılık beklemeden sürdüren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Tutal  "Cenneti annelerin ayakları altına seren İslam’ın mensubu bir birey olarak kadınlarımız için ne yapsak azdır” ifadelerini kullandı.

Bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizeceğini ifade eden Başkan Tutal, “doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır. Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakarlık ve cefakarlık göstermiş, cephelerde kahramanlıkları destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in ”Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir. Bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan kadınlarımızın bize yüce Allah’ın emaneti olduğunu unutmamalı, koruyup kollamalıyız.

Toplumların büyümesi ve gelişmesi adına üstlendiği görevi en güzel şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olan kadınlarımız, gelecek nesillerin yetişmesinde ve ahlaklı toplumların oluşmasında temeli oluşturmaktadır. Yaşamımız boyunca güç veren varlıklarıyla bizleri onurlandıran, geçmişten günümüze kadar gelen örf ve adetlerimizin yaşatılması için gösterdikleri özveriyle her türlü takdire şayan olan kadınlarımız bugün olduğu gibi gelecekte de her zaman başımızın tacı olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü başta Seydişehirli hanım kardeşlerimiz olmak üzere, ülkemizde ve tüm dünyada her türlü barışa ve huzura katkı sağlayan, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olan, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar” gününü kutluyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.