19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, bu cennet vatanın bizlere kalmasında ve korunmasında canını hiçe sayarak kendini düşmana karşı siper eden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi şükranla anıyorum dedi.

19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Başkan Ertaş 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi “Gazilerimiz vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleridir. Tarih boyunca hiç bir ülkenin egemenliği altında yaşamayı ve teslimiyeti asla kabul etmeyen milletimiz, bağımsızlık aşkı ile canı ve kanı pahasına ülkesini korumuş ve kollamıştır. Bu şuurla asırlardır tarih sahnesinde şehit ve gaziler veren milletimiz, dün olduğu gibi bugünde aynı şuurla terörle mücadelede ve 15 Temmuz gecesinde bağımsızlığı, demokrasisi, cumhuriyeti ve vatanının bölünmez bütünlüğü için göğsünü tanklara, mermilere siper etmiş, devletine ve bayrağına sahip çıkmıştır. Unutmamalıyız ki bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanını, milletini ve bayrağını cansiperane müdafaa eden, cesaretleriyle bize nice şanlı zaferler kazandıran gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor; ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmet ve dualar ile anıyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.