Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Naci Atalay’a tebrikler

Konya’da eğitimin köşe taşlarını sayın derseniz en başta sayılacak on isim arasında Naci Atalay ismi mutlaka vardır. Eğitim ordusunun bu çilekeş ve vefakar neferi, hayatını  bu mesleğe ve bu mesleğin ilerlemesine adamış birisidir.

Özel dershaneciliğindeki  başarının ardından kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Sistem Koleji, eğitin mihenk taşlarından birisi olmuştur. İdealist ve vatansever öğretmen olmak ve de bunu hayatı boyunca kendisine ilke edinmek zordur.

Öğretmenlik denilen bu fedakarlık mesleğinde her yıl binlerce çocukları yetiştirerek vatanın ve milletin hizmetine sunmak gibi kutsal bir görevi yapmakta olan Naci Atalay, Özel Dershaneler Birliği Genel Başkanlığına seçilerek yine büyük bir başarı elde etmiştir.

Adeta çiçek yetiştiren bahçıvan misali renk renk ve çeşit çeşit çiçekleri yetiştirerek, vatanın dört bir tarafına insanlığa hizmet adına yönlendiren Naci Hoca, şimdi de özel okulların daha iyi ve kaliteli olması adına büyük bir görev üstlenmiş durumdadır.

Küçük yaşta kendilerine emanet edilen çocukları bilimin gerçekliği ile doldurmak, vatan ve millet aşkı ile yoğurmak ve de hayallerindeki mesleğe hazırlamak adına büyük bir görev üstlenen eğitim ordumuzun başarılı neferi Naci Atalay hocama yeni görevinde başarılar dilerim.

Devlet ve özel okullarıyla birlikte son yıllarda eğitim alanında büyük bir atılım  yapan Konya eğitim camiası, Naci Atalay’ın seçildiği yeni görevi nedeniyle biraz daha ileriye gidecek ve Türkiye genelinde başarıları konuşulur olacak.

Arkasında hoş bir seda bırakmak arzusuyla çıkılan bu kutsal mesleki çalışmalar herkese örnek olacak cinstendir. Aslında öğretmenlik budur işte. Naci Atalay hocamı yeni seçildiği görevinden dolayı bir kere daha tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.