Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Cumartesi neşesi

Cumartesi neşesi

SİSTEM BÖYLE

Adamın biri sabah saat 10'a doğru bir elinde, içinde inek pisliği olan bir kovayla girmiş kahvehaneye. “Bana bir çay” demiş., Kahveci çayı getirmiş..  Adam, çayından bir yudum aldıktan sonra,  pislik dolu kovayı  başlamış kahvehanenin her tarafına serpmeye. Sonra da çekmiş gitmiş..Ertesi sabah aynı saatlerde, elinde pislik dolu tenekeyle yine gelmiş.. "Bana bir çay.." deyince kahveci,  “Hop hop....Bir dakika bakalım... Dünden beri senin pisliğini temizlemeye çalışıyoruz.. Neden öyle yaptın ki?.."  diye sormuş. Adam, sakin sakin, "Merak edilecek bir şey yok.." demiş. "Üst düzey yöneticilik için hazırlanıyorum.. Sistem böyle.. Gel, çayını iç, etrafa bok at, millet senin yaptığını temizlemeye çalışırken tüm gün ortadan kaybol..!"

AKILLI EŞEK

Milletvekillerinden biri bir köy ziyareti sırasında, bağlı olduğu değirmeni döndüren bir eşek görünce sahibine sormuş:“Bu eşeğin boynundaki zil ne işe yarıyor ?“Efendim..O zil sustuğunda eşeğin durduğunu anlıyorum. Müdahale edince tekrar harekete geçiyor”“Çok akıllıca”... demiş milletvekili.“Peki. Eşek olduğu yerde durur da başını sağa sola sallarsa, nasıl anlarsın durduğunu ?”“Anlayamam ama buralarda öyle sizin kadar akıllı eşek yok ki efendim...” diye cevabını vermiş köylü. 

BEN GÖREMEYECEĞİM

Şeytan, bir Kıbrıslı Türk ve bir Kıbrıslı Rum’la görüşmeyi ve sorularını cevaplamayı kabul etmiş.İlk soruyu Kıbrıslı Rum sormuş. “Türk askerleri Kıbrıs’tan ne zaman gidecek ?”...Şeytan, “50 yıl sonra” demiş...Kıbrıslı Rum ağlamaya  başlamış. “Ben göremeyeceğimmm...Ben göremeyeceğimmmm... Ben göremeyeceğim.....”Soru sorma sırası Kıbrıslı Türk’e gelmiş.  “KKTC ne zaman tanınacak ?”...Şeytan “50 yıl sonra” demiş. Bu sefer Kıbrıslı Türk ağlamaya başlamış. “Ben göremeyeceğimmmm....Ben göremeyeceğimmmm...Ben göremeyeceğim.....”Son soru aynı anda ikisinden birden gelmiş. “Kıbrıs sorunu ne zaman çözülecek ?”Şeytan, bu soru üzerine hüngüre hüngüre ağlamaya başlamaz mı ? ....“Ben göremeyeceğim....Ben göremeyeceğimmmm... Ben göremeyeceğimmmmm.

OBEZ DEĞİLSİN Kİ

Aşırı fazla kilosundan hayli rahatsız olan genç kız doktora muayene olmak için bluzunun düğmelerini açarken “Obez görünümümden çok utanıyorum doktor” demiş sıkılarak. “Utanacak ne var ki? Hiç de ‘çok kötü’ bir durumda değilsiniz..” demiş doktor. “Ciddi misiniz?” diye cevap vermiş genç kız sevinerek. “Tabii ki” demiş doktor, “Şimdi bana dilinizi çıkartıp mööö dermisiniz? Bir de nefesinizi tuttuktan sonra ani vermeyin masamın üzerinde önemli evraklarım var.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.