Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

İsimden söz ettirmek

İsimden söz ettirmek

Şu bir haftadır inanın çok yoğun günler geçiriyorum. Yeni görevimizden dolayı tebrik etmeye gelenler, telefonla arayanlar, mesaj gönderenler ve bilumum iletişim organlarından yararlananlarla hasbıhal etmek inanın çok güzel bir şey.

İnanın her gelenden, her sohbet ettiğimizden yeni yeni şeyler öğrenmek de çok mutlu edici bir şey.

Geçtiğimiz gün Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Özden Konur geldiler. Özden Bey’in farklı bir kişiliği var. Dürüst, açık sözlü ve pratik zekalı bir insan. Ve bu özellikleriyle de gerek sohbet etmesi gerekse Basın ilan Kurumu’nun Konya’daki yapısı oldukça hareketlendi ve müdahil bir kurum haline geldi.

Yine basınla alakalı diğer bir kurumumuz olan Basın Enformasyon Konya İl Müdürlüğünün değerli müdürü Cemil Paslı da dün ziyaret için gelmişti.

Cemil Bey de görevini hakkıyla yapan, gerek basınla ilgili olaylarda gerekse enformasyon açısından gerekli her konuyu bizlerle paylaşan ve basın ve enformasyonun tam da göbeğinde olan bir isim.

Basın Enformasyon Müdürü, tabii ki masasında oturup sabahtan akşama kadar zaman geçiren bir kişi değildir, olmamalıdır. Basın Enformasyon Müdürü, basını ilgilendiren ve de enformasyonun gerektirdiği her yerde olmalıdır.  Ve Cemil Bey de tam da böyle yapmaktadır. Masasının başında oturup emekliliğini bekleyen değil yaptığı işin hassasiyetine uygun davranan müdürlerdendir.

Ayrıca müdürlerden bahsetmişken hafta başında ziyaretimize gelen Gökhan Darılmaz Hoca’yı da unutmamalıdır. Gökhan Hoca daha önceki görevlerini saymadan, önce Beyhekim Hastanesi Başhekimi olarak, sonra Hastane Yöneticisi olarak hastanenin çehresini değiştirmiştir. Akabinde aldığı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevinde de adından en çok söz ettiren müdürlerden biridir.

Bir kere şunu ortaya koymak lazımdır. Sadece farklı olan insanlar akılda kalıcıdır. Ve bahsettiğim isimler de kesinlikle adından söz ettiren isimlerdir.

Müdür olmak belki çok zor olabilir ama müdürlüğü devam ettirmek ve adından söz ettirecek işler yapabilmek kesinlikle çok daha zordur.

Ben bir kez daha tebrik için gelen tüm dostlara teşekkür ederken, müdürlerimize de hayat boyu başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR