Ali Sait Öğe

Ali Sait Öğe

En güzel miras, 'Hayır ile anılmaktır'

En güzel miras, 'Hayır ile anılmaktır'

"Bu gün 14 Ağustos seni bir kez daha hayır ve dua ile anıyoruz… Kabrin cennet olsun…"

 

Bir tarihte alış veriş için girdiğim bir iş yerinde asılı iki tabela dikkatimi çekmişti,

"BURADA HERKES BİR MUTLULUK BIRAKTI… KİMİ GELDİĞİNDE KİMİ GİTTİĞİNDE"

Hemen altında da,

 "RABBİM BİZLERİ ÖLDÜKTEN SONRA BİLE HER ZAMAN HAYIRLA YAD EDİLEN KULLARINDAN EYLESİN"

Bu iki tabelayı okuduktan sonra ne kadar doğru diye düşünmüştüm. Asıl merak ettiğim ise hayatımızda bu iki tabelaya uygun kaç tane insan var ve biz bu iki tabelanın neresinde ne kadar yer alıyoruz?

Kendim için bir şey söylemem bunu başkaları değerlendirmeli. Ama ben bu iki tabelanın her harfinde hakkı ile yeri olan bir insan tanıyorum!

O ziyaret ettiği her yerde "GİTTİĞİNDE" değil, "GELDİĞİNDE" mutluluk bırakan, gülen yüzü ile 'Hulusi Kentmen' tavırları ile kendine has lisanı ve tatlı dili ile gönüllerde taht kuran birisi idi.

O aramızdan ayrılalı 4 yıl olmasına rağmen sevenlerinin aklından bir an bile çıkmayan ve her an hayırla yad edilen bir isimdi.

O bu gün Ankara yolu üzerinde ki "POLİS ORMANI" nın her karışında, gölgesinde oturulan  her ağacın dalında, alnının teri ile suladığı her fidanda hakkı olan unutulmayan (!) değil de UNUTULMAMASI GEREKEN  birisi idi.

O Konya sevdalısı, meslek aşığı Konya Emniyet Müdür Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü ERDOĞAN AKYÜZ idi…

Konya'da 10 yılı aşkın bir süre boyunca Emniyet müdürlüğünün her kademesinde başarı ile görev yapan, en çokta  'POLİS HATIRA ORMANI'NDAN SORUMLU EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI' olarak bilinen Osmaniyeli Erdoğan Baba idi.

Konya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdoğan Akyüz, müdürümüzü bu gün ölümünün 4. yılında bir kez daha rahmet, dua ama bir o kadar da hüzünle anıyoruz.

Çünkü gittiği her yerde mutluluk bırakan, aramızdan ayrıldıktan sonra bile hayırla anılan, ama asıl anması ve unutmaması gerekenler tarafından ne yazık ki unutulan Erdoğan Akyüz müdürümüze ne yazık ki hak ettiği değeri veremedik.

Konya'da Polis-Adliye muhabirliği yapan gazeteci arkadaşlar Erdoğan Akyüz müdürümüzün nasıl mesleğine aşık birisi olduğunu çok iyi bilir.

Ve yine çok iyi biliyoruz ki o POLİS ORMANINA ve mesleğine ayırdığı vakti eşi, 4 evladı ve sevenlerine ayırmazdı.

Mesleği onun her şeyi idi. Birde elinde kazma kürek gece gündüz çalışan, her fidanı alnından akan terle suladığı POLİS ORMANI…

Yıllardır defalarca yazdım, hemen her Emniyet müdürümüze ricada bulundum. Gelin, bu gün yüzlerce polis memuru arkadaşımızın aileleri ile birlikte pikniğe gittiği, o yemyeşil ağaçlar altında serinlediği ormana, en fazla hakkı olan "ERDOĞAN AKYÜZ HATIRA ORMANI" ismi verilsin diye.

Ama bir türlü başaramadım.

Erdoğan Akyüz müdürümüzün bıraktığı mesleği bu gün en iyi şekilde ve hakkı ile Konya'da görev yapan oğlu devam ettiriyor.

Oğlu da babasının kendisine bıraktığı bayrağı bu gün hakkı ile ve babasının adına yakışır bir şekilde onurla dalgalandırıyor.

Bu gün bir kez daha söylemek istiyorum ve Emniyet Müdürümüz Sayın Şükrü Yaman beyefendiden özellikle rica ediyorum.

Hem tüm Konya basını adına hem Erdoğan Müdürümüzü sevenlerin adına gelin 14 Ağustos ölüm yıldönümünde Erdoğan Müdürümüzü hep birlikte ona yakışır bir şekilde analım.

Onun hatırasına ve meslek aşkına mükafat olarak onun isminin hafızalardan silinip gitmesine izin vermeyelim.

Her şeyden önemlisi ölümü ile yürekleri yaralı, bir yanları hep yarım kalan, eşi ve 4 evladına güzel bir hediye verelim.

Ne olur ya bu o kadar zor mu?

Alacağınız bir karar ile bu mutluluğu ailesine tattırabilirsiniz.

Kendine has üslubu ile hiçbir zaman gülümsemesini eksik etmeyen siması ile herkesin gönlünde herkese nasip olmayacak bir TAHT kuran Erdoğan Akyüz. Müdürüm bunu fazlası ile hak eden bir isim.

Aslen Osmaniyeli olmasına rağmen 4 evladını da burada yetiştiren, emekli olduktan sonra bile Konya'ya olan sevdası yüzünden burayı terk etmeyen Erdoğan Akyüz Müdürüme gelin bunu çok görmeyin.

İnşallah Erdoğan Akyüz'ün tüm sevdiklerinin bu arzusu bu kez bari yerine gelir

Erdoğan Müdürümü bu gün bir kez daha rahmet ve dua ile anıyor, ailesi ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum.

Biz senin ismini senin eserin olan ormana verdiremedik ama yürekten inanıyorum ki Rabbim sana diktiğin her fidanın hatırına cennetinde güzel bir bahçe nasip etmiştir…

Kabrin Cennet olsun inşallah Erdoğan baba…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Ali Sait Öğe Arşivi
SON YAZILAR