Ahmet Ünver

Ahmet Ünver

Bilgi & Bio-Teknoloji ve İnsan!.

Bilgi & Bio-Teknoloji ve İnsan!.

Bilgi & Bio-Teknoloji ve İnsan!.

Bilgi ve Bio-teknolojinin geldiği zirve noktada, teknik zaviyeden özellikle de insani sorunlara bakış açısını, sorunları ve hastalıkları da nasıl çözdüğünü veya yok ettiğini anlamaya ve idrak etmeye çalışalım! Aslında, corana virüs ile birlikte kurulması planlanan yeni dünya düzeni ve bu yeni düzende  insan denen asil varlığın yeni  durumda ki konumundan kaynaklı  korkmaya ve paniklemeye gerek  var mıdır?. Zaten birileri korkmamızı ve paniklememizi istemektedir!. Çünkü sinsi plan ve kirli hesapları için buna ihtiyaçları vardır!.

Peki, korku veya panik insan için  iyi bir  şey midir?! Kontrollü korku insanı canlı tutar!. Panik halindeki korku durumu ise  insan sağlığı ve geleceğine  de çok büyük zarar verebilir!.  Bugün istedikleri gibi!.  Korku ve panik ile bilgi ve bio-teknolojinin geldiği son noktada biyolojik ve teknik köle insanlar oluşturma, yaratılış   ve  insan fıtratına  aykırı kirli   bir proje devreye mi alınmak istenmektedir?! Bilemiyorum!. Korku yok! Panik yok! Sadece ümit var olacağız!. Tarihte olduğu gibi!. Ancak,  Re-aksiyoner değil, Aksiyoner ve Pro- Aktif bir durum ve konumda olmak zorundayız!.  Akıl, izan, idrak ve ilim, bilim ve bilgi de zaten bunu gerektir!

Peki, Bilgi teknolojisi nedir? Bilgi teknolojisi (IT), genellikle bir işletme veya başka bir girişim bağlamında veri veya bilgi depolamak, almak, iletmek, çalışmak ve işlemek için bilgisayarların uygulanmasıdır!. Bilgisayar ve bilgisayar ağlarının eşanlamlısı olarak kullanılır! Aynı zamanda televizyon ve telefonlar gibi diğer bilgi dağıtım teknolojilerini de kapsar!. Bilgisayar donanımı, yazılım, elektronik, yarı iletkenler, internet, telekom ekipmanı ve e-ticaret  dâhil olmak üzere çeşitli endüstriler bilgi teknolojisi ile ilişkilidir!. Depoladıkları verilerin bütünlüğünü koruyarak aynı anda birçok kullanıcı tarafından erişilebilmesini sağlayan bir dizi bileşenden oluşur!

Biyoteknoloji ise, insan, hayvan ve bitki hücrelerinin fonksiyonlarını anlamak ve değiştirmek amacıyla uygulanan teknik işlemleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir!. Canlıların iyileştirilmesi ya da endüstriyel kullanıma yönelik ürünler geliştirilmesini, modern teknolojinin doğa bilimlerine uygulanmasını kapsar!. İnsan sağlığına yönelik olarak proteinlerin üretilmesi!. Bazı hormon, antikor, vitamin ve antibiyotik üretilmesi! Yeni sebze ve meyve üretimi!  İnsanda ki zararlı genlerin elemine edilmesi!. Birçok hastalığın erken tanısında ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesinde faydalı olmaktadır!  Kanser hastalığında gen tedavisinin geliştirilmesini sağlar!. Tedavi amaçlı olarak organ, doku ve yapay hücrelerin klonlanmakta ve saklanmaktadır!.  Genetik rahatsızlıkları azaltmak ve önlemek için kök hücrenin saklanması ve ayrıca üretilen ilaçların geliştirilmesinde kullanılmaktadır!.

Sonsuz İlim ve Hikmet Sahibi Yüce Allah; İlim, Bilgi ve Bilim denilen ve bunlarla ilgili her şeyi yaratan ve  insanlık  tarafından da yine   insanlığın hayrına ve faydasına bulunması, kullanılması  ve keşif edilmesini murat etmiştir!. Bilim adına üretilen her yeni buluş, insanlığın hayrına, faydasına ve iyiliği için kullanılırsa başımızın üstünde yeri vardır! Fakat ilim, bilim, bilgi ve bio teknoloji,   sadece insanlığı  sömürmek, kontrol edilebilir, denetlenebilir ve yönetilebilir modern yeni köleler  haline getirmek,  dünya nüfusunu azaltmak  ve  yok etmek için üretiliyor ise tabii ki karşısında durmamız gerekir!. Atom ve nükleer bombası ve tüm  biyolojik silahlarda  olduğu gibi!. 

Tarihi, kültürel ve medeniyet aklımız ile böyle bir proje veya planın karşısına  yeni bir paradigma ile  çıkmak ve dikilmek gerekir, diye düşünüyorum!. Yani re-aksiyoner değil, aksiyoner ve pro-aktif olmak zorundayız!. Bin yıl önce, ilim ve bilim adına tüm bilim adamlarını yetiştirdiğimiz gibi!. İnsanlık dün olduğu gibi bugün de asil Türk Milletinin insani değerlerine muhtaç bir durumdadır!. Bizim medeniyetimiz insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesine sıkı sıkıya bağlıdır! İnsanı yok etmekle bir yere varılamaz!  İnsan olmadan devletin ve dünya hegemonyasının da  bir anlamı  olmayacaktır!.

Peki, insanı yok ederseniz ortada devlet ve dünya hakimiyeti kalır mı?! İnsan eşrefi mahlukattır!. İnsanın eşrefi mahlukat olmasının sırları da; Allah’ın yeryüzündeki halifesi olması!.. Her şeyin insan için yaratılmış olması!.. Allah’ın ruhundan üflenmiş olması!.. İrade sahibi  ve Emaneti yüklenmiş olmasından kaynaklanmaktadır!.  Dünya denen geçici konak ve durakta, her şey ama her şey, hakimi mutlak olan Allah tarafından insan denen  şerefli varlığın hizmetine sunulmaktadır!.   Birileri de bilim ve teknoloji ile insanı modern yeni köleler haline getirmeyi planlıyor!

Kadim Türk Devlet Aklı,  medeniyet, tarihi devlet  hafızası ve gelenekleri, ilim ve bilim çerçevesinde, virüs ile birlikte oluşacak  ve insanı yok sayan, yeni sömürü ve kölelik   düzeni, durumu  ve sistemine  karşı,  insani  yeni bir paradigma, insanı yaşat ki devlet ve dünya  yaşasın zaviyesinden bir çıkış yolu bulacaktır, diyorum!. Bir virüs ile insanlık, bilimin geldiği son noktada, ilim, bilgi ve bio-teknolojinin gücü, denetimi, kontrolü ve yönlendirmesi ile  insan olmak, insan kalabilmek, eşrefi mahlukat,  kamil insan olabilmek veya küresel güçlerin  modern yeni köleleri ve esfeli safilin olmak zaviyesinden yeni bir  yol ayrımında olduğunu düşünüyorum!.  

Her seçimin bir vazgeçiş olduğu bir dünyada yaşadığımıza göre!. Neyi seçmeliyiz?! Fıtrata uygun bir şekilde  Eşrefi Mahlukat ve Kamil bir İnsan olarak kalmayı  mı?! Yoksa  İlim, Bilgi, Bilim ve Bio-teknoloji ile denetlenebilir, kontrol edilebilir, yönetilebilir ve yönlendirebilir modern  yeni  köle ve  Esfeli Safilin olmayı mı?!  Hangisini?!

Hazreti Muhammed (s.a.v.); İlim her erkek ve kadın üzerine farzdır.  İlim Çin'de dahi olsa alınız ve öğreniniz. En faziletli sadaka, Müslüman'ın ilim öğrenip sonra onu Müslüman kardeşine öğretmesidir. İlim Öğrenmek için yola çıkan kimse, evine dönünceye kadar Allah yolundadır.  İlim ve hikmet müminin yitik malıdır; nerede bulursa alır. Peygamberler, ne bir altın ve ne de bir gümüş miras bırakmış ancak ilmi miras bırakmışlardır. İşte o mirasa konan, sonsuz  huzur  ve nasip almış demektir, buyurmaktadır!.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ahmet Ünver Arşivi
SON YAZILAR