Siber Yıldız yarışma sonuçları açıklandı!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak düzenlenen Siber Yıldız “Bayrağı Yakala” yarışmasının kazanan 15 kişilik nihai listesini Kurum Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabı @ofatihsayan’dan ilan etti.

Siber Yıldız yarışma sonuçları açıklandı!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak düzenlenen, ülkemizin siber savunmasına destek verecek gençleri belirlemek amacıyla Siber Yıldız “Bayrağı Yakala” yarışması 20 Ocak 2017’de başlayarak 24 saat sürmüştü.

Yarışmanın sona erdiğini BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan twitter adresinden, “TÜRKİYE'nin SİBERYILDIZLARI hepiniz müthişsiniz... Yarışmacılarımız hep birlikte "EVET! Ben de Ülkem için çalışmaya varım" dedi. TEŞEKKÜRLER” şeklinde duyurmuştu. Ödül kazanan 15 kişilik nihai listeyi Sayan, sosyal medya hesabı @ofatihsayan’dan “Büyük Yarışın Sonuçları Belli Oldu. SİBER YILDIZ, yarışmamıza katılan gençlerimize teşekkür, kazananları da tebrik ediyorum.” twiti ile ilan etti. 
 
BAYRAĞI YAKALAMAK İÇİN BİNLERCE KATILIM

Siber Güvenlik alanında teknolojiye yatkınlığı üst düzeyde bulunan gençlerimizdeki potansiyeli açığa çıkararak uzman ihtiyacını karşılamak amacıyla mezuniyet ve tecrübe şartı aranmaksızın ülkemizin siber savunmasına destek verecek ve bu alanda eğitim ve kamp gibi etkinliklerde “Evet! Ben De Varım” diyen vatansever gençlerimize yönelik düzenlenen Siber Yıldız yarışmasına 12.416 bireysel, 1.256 grup kayıtlı yarışmacı katıldı.

YARIŞMADA SÜRPRİZ CEVAP: ÖMER HALİS DEMİR

Siber Yıldız yarışma toplam 13 soru soruldu. 24 saat süre boyunca her soruda bayrağı yakalamaya çalışan yarışmacılar, dördüncü sorunun cevabında bir sürpriz ile karşılaştılar. 15 Temmuz’un sembol isimlerinden Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan kahraman asker Şehit Ömer Halisdemir, Siber Yıldız yarışmasında bayrağı yakalamayı sağlayan sorunun cevabı oldu. 
 
KAZANANLAR ÖDÜLLENDİRİLEREK İSTİHDAM EDİLECEK

Bilgi ve yeteneklerin ölçüldüğü yarışma sonucunda mezuniyet şartı veya çalışma tecrübesi aranmaksızın belirlenenkatılımcıların bir kısmı, BTK bünyesindeki Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nde (USOM), bir kısmı da kamudaki siber güvenlik alanlarına da yönlendirilerek istihdam edilecek; bir kısmının da eğitim imkânları verilecek. Ayrıca dereceye girenlere farklı miktarlarda Cumhuriyet altını hediye edilecek.

NİHAİ SONUÇLAR AÇIKLANDI

Yarışma sonuçları kopya ve cevap paylaşımları nedeniyle diskalifiyeler belirlendikten sonra açıklandı. İşte ödül kazanan 15 grupluk/kişilik nihai liste:

16707291_1354693401253556_5594213691064850171_o.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler