CHP Konya İl Başkanı Yaman: Tarih huzurunda hesap vermeye mecburlar!

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, 12 Eylül askeri darbesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaştı. Yaman, “12 Eylül zihniyeti de 15 Temmuz zihniyeti de halkın iradesini gasp eden tüm rejimler de tarih huzurunda hesap vermeye mecburdur” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Yaman: Tarih huzurunda hesap vermeye mecburlar!
Yayınlanma:

Yaman mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasimiz 12 Eylül askeri darbesi ile derin bir yara aldı. 12 Eylül zihniyeti de 15 Temmuz zihniyeti de halkın iradesini gasp eden tüm rejimler de tarih huzurunda hesap vermeye mecburdur. Demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz.

Bundan 43 yıl önce 12 Eylül karanlığında etkisi yıllarca sürecek acılar yaşandı, ülkemizin geleceği karartıldı. Demokrasimiz rafa kaldırıldı, adalet inancı yok edildi. Demokratik, eşitlikçi ve özgürlükçü bir anayasa hayata geçmedikçe, sosyal hukuk devleti egemen kılınmadıkça, ekonomi ve dış politika ülke ve halkın çıkarları yerine belli çevrelerin güdümünden çıkarılmadıkça, 12 Eylül anayasası ile gasp edilen grevli toplu sözleşmeli sendikalaşma hakkı bütün çalışanlara yeniden tanınmadıkça 12 Eylül’ün oluşturduğu tahribatları aşmak mümkün olmayacaktır.

Her zaman darbelerin her türlüsünün karşısında olan partimiz CHP olarak, ülkemizin demokrasisine, Cumhuriyetimiz ve kazanımlarına halkımızla birlikte sonsuza kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında büyük bir dönüşümle yurttaş odaklı, barışçıl, ilkesel ve emek yanlısı bir ülkeyi halkımızla birlikte inşa edeceğiz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.