Konya’daki festivalin iptali isteniyor: İnançlı gençler...

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya’dan Hüyük’te yapılacak festivale itiraz… İptalini istiyorlar

Konya’daki festivalin iptali isteniyor: İnançlı gençler...
Yayınlanma:

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemiz ve şehirlerimizin yöneticilerini, mahalle ve ilçelerde dahi yaygınlaşan ahlaki yozlaşmanın ürünü festivallere karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Genç Hareket Konya, MTTB, Yedi Hilal Konya, Önder Konya, Genç GİV Konya, Enderun Eğitim Vakfı Konya, , Enderun Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği ve Peygamber Sevdalıları olarak hayat tarzlarından düşüncelerine kadar değerlerimizi her fırsatta ayaklar altına alan, eşcinsellikten alkol kullanımına kadar her türlü günahı meşrulaştırmaya çalışan zevat ile gençlerimizin buluşturulmasını doğru bulmuyoruz.

Bütün toplumun, ilim ve ahlak ile yetişmesini beklediği gençlerin; hiçbir sanatsal geleneğe yaslanmayan, bu toprakların örfüne ve inancına uymayan, yabancı kültürlerden beslenmiş nevzuhur kişilerle buluşturulmasını çelişkili bir tutum olarak görüyoruz.

Ekonomik zorluklarla boğuşan devletin ve milletin asli kaynaklarının festival ya da başka şekilde anılan bu işlere aktarılmasının helal olmadığına inanıyoruz.

İnançlı gençler olarak Konya Hüyük’te icra edilecek festivalin derhal iptal edilmesini talep ediyor, diğer türlü yasal itiraz ve eylem haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ilan ediyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.