Konya'da su bilinci bakın nasıl artırılıyor...

Konya'da su israfının önlenmesi amacıyla seferberlik başlatıldı. Bu noktada vatandaşlarda bilinç oluşturuluyor. Peki, bu bilinç nasıl oluşturuluyor? İşte tüm detaylar...

Konya'da su bilinci bakın nasıl artırılıyor...
Yayınlanma:

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında önemli bir adım atarak bilinçli su kullanımı seminerlerini sürdürüyor.

7’den 77’ye her kesime ulaşmayı hedefleyerek, şehrin farklı noktalarında gerçekleştirilen seminerler kapsamında emeklilere de su kullanımı konusunda tasarruflu olmanın önemi anlatıldı.

haberler-346-koskiegitim1-2024-02-28-10-48-26-i.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 7’den 77’ye herkesin su tasarrufu konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla seminerler düzenliyor. “Okulumda Tasarruf Var” projesi çerçevesinde öğrencilere su tasarrufu bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen seminerlerin başarısının ardından, emekli vatandaşlarla da buluşan KOSKİ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında emeklilere verilen seminerleri de tamamladı. Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde bulunan Emekli Lokalleri, Bilinçli Su Kullanımı Seminerlerine ev sahipliği yaptı.

“Suyun Hayatımızdaki Önemi”, “Su Döngüsü”, “İklim Krizi”, “Küresel Isınma”, “Su Kirliliği”, “Su Kıtlığı” ve “Su Tasarrufu” gibi önemli konuları kapsayan seminerlerde ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün faaliyetleri, Konya'daki su durumu, yapılan çalışmalar ve günlük hayatta su kullanımıyla ilgili bilgiler de aktarıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, “Türkiye Yüzyılına Bir Damla da Sen Ol”, “DoğruSU İsraf Etmemek” ve “Söz KonuSU” sloganlarıyla yürüttüğü projelerle, doğal çevrenin korunması, suyun akılcı kullanımının teşvik edilmesi ve tasarruflu su kullanımının toplumun geniş kesimlerine yayılmasını hedefliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.