Konya'da eğitim masaya yatırıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı, 29 Ağustos Salı günü Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in başkanlığında Akşehir Öğretmenevinde yapıldı.

Konya'da eğitim masaya yatırıldı!
Yayınlanma:

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı, 29 Ağustos Salı günü Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in başkanlığında Akşehir Öğretmenevinde yapıldı.

02-2.jpg

Toplantının açılışında yaptığı açıklamada eğitimin bir bütün olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit : “İlçelerle iletişimimiz ne kadar sağlıklı olursa başarımız da o derece artacaktır. Bunun için burada bizimle olan ve gayret gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

03.jpg

Açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri gündem maddeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunurken ilçe milli eğitim müdürleri de konularla ilgili yaşadıkları sorunları ifade ettiler.

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı faaliyetlerinin planlanması ile başlayan toplantı Milli Eğitim Bakanlığımızın “2023-2024 Eğitim – Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler” konulu 2023/28 sayılı Genelge’nin detaylı olarak değerlendirilmesiyle devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı’nda daha sonra Eğitim Müfettişleri Başkanlığınca uygulanacak üç yıllık çalışma planı ve yıllık faaliyet programı, eğitim müfettişlerince yapılan rehberlik ve denetim sonucu hazırlanan “Okul Gelişim Planlarının” değerlendirmesi ve takip edilmesi, soruşturma olurları ve e-soruşturma modülünün kullanılması konuları hakkında bilgi verildi.

İlde yürütülen ve planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES2023) ve 2023 yılı “Okulum Temiz” belgelendirme süreçleri hakkında açıklama yapıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmalarının da görüşüldüğü toplantıda; zümre toplantıları, MEBBİS işyeri sağlık güvenlik modülü ile ilgili güncellemeler, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı, taşımalı eğitim, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖDM) çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kurslarında (DYK) yapılacak iş ve işlemler, uluslararası yarışmalarda derece alan öğrencilerin ödüllendirilmesi gibi pek çok konuya yer verildi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yöneticilerinin yanı sıra, 31 ilçenin ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.