Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok sayıda personel alacak

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çok sayıda temizlik personeli alacak

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok sayıda personel alacak
Yayınlanma:

Konya Haber: Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 322 temizlik personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Konu ile ilgili olarak yapılan bilgilendirmede, “Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı öğrenci yurtlarında 01 Eylül 2023 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında çalıştırılmak üzere 173 bayan,149 erkek olmak üzere toplamda 322 temizlik personeli alımı yapılacaktır.

İl Müdürlüğümüz bünyesinde temizlik görevlisi olarak alınacak personellere ait ilçe bazlı kontenjanlara aşağıdaki linkten ulaşılabilecek olup, başvurular 22-26 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet, ALO 170 ve esube.iskur.gov.tr uzantılı web sayfasından 313517 kayıt numaralı TYP ilanına yapılacaktır.

Katılım şartları:

Emekli ve malul aylığı almamak;

Açık öğretim öğrencileri hariç öğrenci olmamak;

İsteğe bağlı sigortalılık hariç sigortalı sayılan kişiler TYP ye katılamaz.

Hane geliri bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını (17.100,00 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ye katılamaz..

Bir katılımcı TYP’den en fazla dokuz ay yararlanabilir. TYP’lerden 27/9/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar için azami süre tamamlanmış sayılır.

Katılımcılar, yükleniciden onay almak şartıyla hafta tatili ve resmi tatiller hariç 10 (on) güne kadar ücretsiz izin kullanabilir. Sağlık sorunları, evlenme, doğum ve birinci derece yakınların vefatı ve benzeri durumlar da 10 (on) günlük ücretsiz izin kapsamında değerlendirilir” ifadeleri kullanıldı.

TYP TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI İLÇE BAZLI KONTENJAN DAĞILIMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.