Karatay'ın yetenekleri keşfedildi! Bir dönem daha sona erdi

Konya Haber: Karatay Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı ve 7-14 yaş aralığındaki 650 Karataylı çocuk ve gencin eğitim aldığı Karatay Kültür ve Sanat Akademisi 2023 Yaz Dönemi sona erdi.

Karatay'ın yetenekleri keşfedildi! Bir dönem daha sona erdi
Yayınlanma:

Konya Haber: Karatay Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı ve 7-14 yaş aralığındaki 650 Karataylı çocuk ve gencin eğitim aldığı Karatay Kültür ve Sanat Akademisi 2023 Yaz Dönemi sona erdi.

Yaklaşık iki ay süren eğitimlerle bilim, kültür, sanat ve el becerileri gibi daha birçok alanda yeteneği bulunan gençlerin ile çocukların geleceğine önemli katkılarda bulunuldu. Eğitimlerini tamamlayan öğrencileri kutlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Verilen eğitimlerle çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesine ve yetenekleri olduğuna inandıkları alanlarda kendilerini geliştirmelerine katkı sağladık” dedi.

akademi-egitimleri-tamamlandi-6.jpg

Karatay Belediyesi tarafından Doğuş Mahallesi’ne kazandırdığı Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde 2023 Yaz Dönemi tamamlandı. 7-14 yaş aralığındaki 650 çocuk ve genç, 8 hafta boyunca öğrenme, üretme ile uygulama çabalarının yeni mekânı haline gelen akademide teorik ve uygulamalı olarak eğitimler aldı.

akademi-egitimleri-tamamlandi-7.jpg

KARATAY’IN YENİ YETENEKLERİ AKADEMİDE YETİŞİYOR

Bilimden kültüre, sanattan müziğe ve el becerilerine kadar birçok alanda eğitimler alan eğitim çağındaki çocuklar ve gençler; Ahşap, Çini, Müzik, Resim, Drama, Akıl ve Zekâ, Yabancı Dil ile Bilişim Atölyesi gibi 11 farklı atölyede kendilerini ve yeteneklerini geliştirdiler.

Çocuk Okuma ve Oyun Salonları da bulunan akademide uzman isimler; öğrencilerin sanata ve kültüre olan ilgi ile yeteneklerinin daha da gelişmesine katkı sundu. Karatay Kültür ve Sanat Akademisi böylece, çocukların ve gençlerin hayal dünyalarını kolayca sergileyip görsel, duygusal ve bilişsel becerilerini daha da geliştirirken, içlerindeki yeteneklerinin de farkına varmasına destek oldu.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi 2023 Yaz Dönemi eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, yeni hobiler edindikleri, yetenekleri olduğu alanlarda nitelikli eğitim aldıkları için mutlu olduklarını ifade ettiler. Öğrenciler ayrıca, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’ni ilçeye kazandırdığı için ve akademide verilen eğitimler dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ve hocalarına teşekkür ettiler.

akademi-egitimleri-tamamlandi-1.jpg

GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da yaptığı açıklamada Karatay Belediyesi olarak geleceğe yatırım yapmayı sürdürdüklerinin altını çizdi. Başkan Hasan Kılca; “Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Karatay bırakmak için yoğun gayret ve çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda da ilçemize kazandırdığımız Karatay Kültür ve Sanat Akademisi sayesinde çocuklarımıza ve gençlerimize sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgili her alanda eğitimler verdik. Bu dönemde de toplamda 650 çocuk ve gencimizin sosyalleşmesine ve yetenekleri olduğuna inandıkları alanlarda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamış olduk. Çocuklarımız yaklaşık iki ay boyunca hem eğlendi hem de öğrendiler ve sosyalleşerek keyifli zaman geçirdiler. Bu vesileyle eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm çocuklarımızı kutluyorum. Yavrularımızı geleceğe hazırlayan tüm hocalarımıza ve akademi görevlileri, yöneticileri ve çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

akademi-egitimleri-tamamlandi-4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.