Yazır’a Aile Sağlığı Merkezi ve karakol binası kazandırılacak

Selçuklu Belediyesi mahallelere yönelik yatırımları sürüyor. Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi ve Şakalak Tarım Makineleri AŞ arasında Yazır’a bir Aile Sağlığı Merkezi ve karakol binası kazandırılması için protokol imzalandı.

Yazır’a Aile Sağlığı Merkezi ve  karakol binası kazandırılacak

Selçuklu Belediyesi mahallelerin ihtayaçları noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Yazır mahallesinde vatandaşların talebi doğrultusunda bir karakol ve bir aile sağlığı merkezi yapılacak. Selçuklu Belediyesi, Konya Valiliği ve Şakalak Tarım Makineleri AŞ’nin imzaladığı protokolle aile sağlığı merkezinin arsasını Selçuklu Belediyesi tahsis ederken, hizmet binasını Şakalak Tarım Makineleri AŞ yapacak. Konya Valiliği ile Selçuklu Belediyesinin arasındaki bir diğer protokolle ise Selçuklu Belediyesi Yazır’a kazandırılacak karakol binasının hem arsasını tahsis edecek hem de hizmet binasını yapacak.Konya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen Protokol imza törenine,Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Şakalak Tarım Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Yusuf Genç katıldı.

VALİ ÖZKAN; “BU DESTEK ÖNEMLİ BİR ADIMDIR”

Protokol imza töreninde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan; “Sağlık Bakanlığımız, son zamanlarda sağlık kamu hizmetini Anadolu’da bütün vatandaşlarımızın ayağına götürerek dünya standartları üzerinde bir sağlık sistemi kurdu ve işletiyor. Bunu fiziki altyapısı, tıbbi teknolojik altyapısı ve nitelikli insan kaynakları ile başardı. Bu zor dönemde, hayırseverlerimizin sağlık alanına katkı sunması çok anlamlı ve önemlidir. Yusuf Bey’in sağlık hizmetine yaptığı katkıdan dolayı Konyamız adına şükranlarımı sunuyorum. Yazır Mahallemize güzel bir Karakol binası Selçuklu Belediyemiz tarafından inşa ettirilip, emniyete teslim edilerek hizmete sunulacaktır. Bu destek, mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması hususunda önemli bir adımdır. Güvenlik hizmetleri alanında yapmış olduğu destekten ötürü Selçuklu Belediye Başkanımıza ve Belediyemize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI; “BU İKİ TESİS SELÇUKLU’YA ÖNEMLİ HİZMETLER VERECEK”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise “Bugün önemli bir protokole imza atıyoruz. Yazır mahallemizde hem bir Aile Sağlığı Merkezi hem de bir karakol inşa edeceğiz. Tabi Aile Sağlığı Merkezini bir iş adamımızın üstlenmiş olması bizi ayrıca mutlu etti. Konya İl Emniyet Müdürlüğümüzün ihtiyacı olan karakolu da belediye olarak biz üstlendik. İnşallah bu iki merkez Selçuklu’muza önemli hizmetlerde bulunacaktır. Aile Sağlığı Merkezi inşaatını üstlenen Şakalak Tarım Makineleri AŞ’ye ve bizleri burada bir araya getiren Sayın Konya Valimiz Vahdettin Özkan Bey’e teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  AB Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.