Vekil Etyemez: Macron, İslam düşmanlığına sarılıyor

Fransa Cumhurbașkanı Emmanuel Macron'un, “İslam, dünyanın her yerinde kriz yașıyor” açıklamasına AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez tepki göstererek, “Macron, İslam düşmanlığına sarılmıştır, bu skandal ifadeler kabul edilemez” dedi

Vekil Etyemez: Macron,  İslam düşmanlığına sarılıyor

Fransa'da Cumhurbașkanı Emmanuel Macron'un Müslümanlara yönelik fașist söylemleri ülke geneline yayılıyor. Fransa'da yașayan Müslümanların ayrılıkçı ideolojileri savunduğunu söyleyen Macron, “İslam, dünyanın her yerinde kriz yaşıyor” șeklinde açıklamalarda bulundu. Fransa Cumhurbașkanı Macron'un sözlerine tepki olarak AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Macron, 'İslam, bugün dünyanın her yerinde kriz yaşayan bir dindir' diyerek İslam düşmanlığına sarılmıştır. Bu skandal ifadeleri kullanması asla kabul edilemez. Fransa’da yılbaşından bu yana 73 cami, özel okul, derneğin kapatılması, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret içeren alçak karikatürlerin okullarda derste gösterilecek olması, Paris Belediyesi’nin İslam düşmanı bir kampanya çerçevesinde 'Laiklik Haftası' düzenleme kararı alması, Fransız İçişleri Bakanlığı’nın 51 derneği feshetmek istemesi, Fransa’nın tüm İslami kurumlara ve uygulamalara topyekun savaş açtığının göstergesidir. Macron’un başını çektiği bu girişimlerin esas gayesi, İslamla ve Müslümanlarla hesaplaşmaktır. Ancak asla başarılı olamayacaklar” ifadelerini kullandı.

ETYEMEZ: “MÜSLÜMANLAR İÇİN HAYAT GİDEREK ZORLAȘIYOR”

İslamofobide yașanan artıșa da dikkat çeken Vekil Etyemez, “İslamofobinin bütün dünyada yaygınlaştığını görüyoruz. Özellikle Batı dünyasında daha hızlı bir şekilde arttığını belirtmek istiyorum. Üzülerek ifade ediyorum ki; Dünyada özellikle Batı toplumlarında yaşayan Müslümanlar için hayatın giderek zorlaştığı bir dönemi yaşıyoruz. Batı toplumlarının, Müslüman karşıtlığının kendi toplumlarını zehirlediğini görmek istemiyor olması manidardır” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.