Özboyacı ve Kavuş hizmetleri anlattı

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, gazetemizi ziyaret etti. Başkan Kavuş, Şükran Mahallesi projesinin 2023’te tamamen biteceğini dile getirdi

Özboyacı ve Kavuş hizmetleri anlattı

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Meram Belediye Bakanı Mustafa Kavuş, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Feride Ersöz; ABK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erhan Dargeçit’i ziyaret ettiler. Ziyarette; Türkiye ve Konya gündemi konuşuldu. Türkiye’nin ekonomik göstergeleri hakkında bilgi veren Milletvekili Özboyacı, “Türkiye; Suriye’de, Irak’ta ve Doğu Akdeniz’de ciddi manada mücadele veriyor. Ortadoğu’da ve Doğu Akdeniz’de emperyalist batılı devletlerin iznine bakılmadan oyun kurucu olduk. Şimdi bizi bu bölgeden atmak istiyorlar. Türkiye, kararlı duruşu sayesinde Batılı emperyalist güçlere geçit vermiyor. Doğu Akdeniz’de de aynı durum söz konusu. Türkiye’yi Akdeniz’de söz sahibi olan ülke olarak istemiyorlar. Bunun için tüm güçlerini birleştirdiler. Fakat Türkiye yine kararlı ve dik duruşu sayesinde Akdeniz’deki kendi bölgesine sahip çıkacak. Bu kadar mücadelenin devamında bizleri hep ekonomik yaptırımla tehdit ettiler. Şu anda ekonomimizi zorlasalar da verdiğimiz güçlü mücadele sayesinde güçlenerek çıkacağız. Tüm bunları doğum sancısı gibi düşünmekte fayda var. Önümüzdeki süreçler bittiği zaman Türkiye artık daha güçlü, kararlı ve söz sahibi bir ülke olacak. Her ne kadar ekonomimize saldırılar olsa da sanayi, inşaat, otomotiv sektörlerimiz çok iyi durumda” diye konuştu.

ozboyaci-ve-kavus-hizmetleri-anlatti.jpg

ŞÜKRAN’DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Şükran Mahallesinde başlanan çalışmalar ve belediye tarafından yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Başkan Kavuş, Şükran Mahallesinde çalışmalara başladıklarını söyleyerek, “Şükran Mahallesini 3 kısımda ele alıyoruz. Birinci kısımda projenin yapımına başlandı. Buradaki çalışmalarımız önümüzdeki günlerde hızlanarak devam edecek. Hakim Evi tarafında bulunan ikinci kısımda ise daha önceki kazılarda ortaya çıkan tarihi kalıntılar inceleniyor. Bu süreci Müzeler ile Vakıflar Genel Müdürlükleriyle birlikte yürütüyoruz. Tarihi kalıntılarda gerekli çalışmalar yapıldığı zaman Meram Belediyesi olarak bu alana otel, konaklama ve sosyal alanlar yapacağız. Buradaki yeni projeler belediyemiz tarafından yapılacak. Sırçalı Medrese tarafındaki üçüncü kısımda ise yine kazı çalışmaları devam ediyor. Buradaki gerekli raporlar tamamlandığında yeni projelere başlanacak” diye konuştu.

ozboyaci-ve-kavus-hizmetleri-anlatti-001.jpg

“ŞÜKRAN MAHALLESİ DÖNEM SONUNA BİTECEK”

Başkan Kavuş, Şükran Mahallesindeki projelerin yapımına başlanmasının yanında bitiş süreciyle ilgili de detaylı bilgiler verdi. Birinci bölümdeki projenin ihalesinin yapıldığını dile getiren Başkan Kavuş, “Buradaki projelerin tamamlanması süreci ihalede 560 gün olarak belirlendi. Süreç hızla ilerleyecek ve yeni projeler hayat kazanacak. Bunun yanında Hakim Evi ve Sırçalı Medrese tarafındaki bölümlerde de çalışmalar kısa süre içinde başlayacak. Buradaki tüm projeleri benim dönemimde bitirmeyi planlıyoruz. Yani gelecek yerel seçimlere kadar buradaki tüm projeleri inşallah bitireceğiz. Konya’nın yeni cazibe merkezi olacak olan Şükran Mahallesindeki projeleri yakından takip ediyoruz. Konyalılara yaptığımız hizmetin her zaman arkasındayız” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.