M1 Konya AVM'de Yerli Malı Haftası Kutlandı

Twinnig Projesi kapsamında, 24 ilde eş zamanlı olarak kutlanan Yerli Malı Haftasında Konya’yı Yunak ilçesi temsil etti. Yunak’ın yöresel ürünleriyle birlikte 24 ilin de ürünlerinin tanıtıldığı sergiye M1 Konya Alışveriş Merkezi ev sahipliği yaptı.

M1 Konya AVM'de Yerli Malı Haftası Kutlandı

Sergiye Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy,  İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, AK Parti Yunak İlçe Başkanı Tahir Kuru, Yunaklı İşadamları, Okul Müdürleri ve Öğrenciler ile Konya’da yaşayan Yunaklılarla birlikte vatandaşlar katıldı.  

Serginin açılışında konuşan Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, “Bugün burada Twinnig Projesi kapsamında 24 ilin katılımıyla ‘Yerli Malı Haftasını’ kutlamak amacıyla güzel ve anlamlı bir sergi açtık. İlimizle birlikte Yunak ve bölgesinin ürünlerini sergiliyoruz. Yabancı ülkelerin ürünlerini kullanmak yerine, Türkiye'de üretilen ürünleri kullanmakla paramızın yabancılara gitmesini önlüyoruz.  Yurdumuzun zengin olması, iş ve istihdam sahalarının oluşması için yerli malı kullanmak önem arz ediyor.  Bütün ihtiyaçlarımızı yerli mallarından gidermeliyiz. Paramız ülkemizde kalsın. Bu sergiye emek veren ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan da, “Yerli Malı Haftası kutlamaları çerçevesinde ilimizi Yunak’ın temsil etmesi bizleri sevindirdi. İlimizin ve yöremizin ürünlerinin sergilenmesi ve tanınması açısından önemli bir sergi oldu. Ürünlerimizi ve yemeklerimizi ziyarete gelenlere ikram ettik. Yerli malı sadece tarım ürünlerimiz değildir. Aynı zamanda ülkemizin tüm yerli ürünlerini kapsıyor. Ülkemizin gelişmesi için yerli tüketimine yönelmeliyiz. İthal ürün yerine yerli ürünlerimize yönelmek bizlere ekonomik olarak çok şeyler kazandıracaktır.  Çocuklarımıza yerli malını tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz bu sergiye ilginin yoğun olması bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu.   

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu da, “Yerli Malı Haftası Twinnig Projesi kapsamında 24 ilde eş zamanlı olarak kutlanıyor. 24 il kendi illerindeki yerli mallarından ne meşhursa onları gönderdiler.  Bizde Konya Mevlana Şekerini ve Yunak’ın Kursi yemeğini gönderdik.  Burada Konya’ya gönderilen ürünlerle Yunak ve bölgesinin ürünlerini sergiledik. Bu sergimiz yerli malının kullanılmasına ve Çocuklarımızın da yerli malının önemini anlamaları için önemli bir katkı yapacaktır” dedi. 24 ilin yöresel ürünleri sergilendiği açılan stantlarda, Yunak ve yöresinin ürünleri ve yemekleri M1 Konya AVM’de bulunan ziyaretçilere ikram edildi.

M1 Konya AVM hakkında :

Tüketicilere alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunmayı amaçlayan M1 Konya AVM bünyesinde Adese Hipermarket, Media Markt, Avşar Sinemaları, Park Luna Eğlence Merkezi, LC Waikiki, De Facto, Flo, Doğan Çanta, Ayakkabı Dünyası ve Deichmann, Montea yapı market bulunuyor. Ferah mekânı ve çeşitli yemek alternatifleriyle alışverişi keyfe dönüştüren M1 Konya AVM’de çocuk oyun alanları ve eğlence mekânları da yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.