Karatay Belediyesi Zabıta Ekipleri Ramazan’da Denetimleri Artırdı

Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak ve fahiş fiyatla satışın önüne geçmek amacıyla marketlerde denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. İlçe genelinde gerçekleştirilen uygulamada özellikle etiket ve İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesi sonrası marketlerde satışı yasaklanan ürünler ile KOVID-19 salgın kurallarına uyulup uyulmadığı denetleniyor.

Karatay Belediyesi Zabıta Ekipleri Ramazan’da Denetimleri Artırdı

Karatay Belediyesi, halk sağlığını korumak ve fahiş fiyatla satışın önüne geçmek amacıyla marketlerde denetimlerini aralıksız bir şekilde devam ettiriyor.

karatay-belediyesi-zabita-ekipleri-ramazanda-denetimleri-artirdi-002.jpg

Rutin gerçekleştirilen denetimleri daha da sıklaştıran Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki marketleri denetledi.

karatay-belediyesi-zabita-ekipleri-ramazanda-denetimleri-artirdi-003.jpg

Marketleri ziyaret eden zabıtalar, hijyen, maske ve mesafe kurallarına uyulup uyulmadığına bakarak, özellikle İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesi sonrası marketlerde satışı yasaklanan ürünlerin kontrolünü yaptı.

karatay-belediyesi-zabita-ekipleri-ramazanda-denetimleri-artirdi.jpg

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak rutin bir şekilde denetimlerini sürdürdüklerini söyledi.

karatay-belediyesi-zabita-ekipleri-ramazanda-denetimleri-artirdi-001.jpg

Başkan Hasan Kılca, şunları kaydetti: “Ekiplerimiz, rutin olarak denetimlerini gerçekleştiriyor. Özellikle hijyen, maske, sosyal mesafe konusu ile İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı ve yarından itibaren yürürlüğe girecek genelgeye uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor. KOVID-19 pandemi süreci ile birlikte ekiplerimizin bu denetimleri sıklaştı. Yaptığımız denetimlerde esnafımızın büyük çoğunlukla bu noktada hassas davrandığını görmüş olmak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı gıdaya ulaşması ve gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için gereken tüm önlemleri almayı sürdüreceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.