KARATAY BELEDİYESİ SU ALTI ARAMA KURTARMA TİMİ EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Karatay Belediyesi ve Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri Gençlik ve Spor Kulübü Arama Kurtarma Acil Yardım Eğitim Merkezi (Konya İHH AKEM)arasında Valilik onayıyla imzalanan protokol çerçevesinde, Karatay Belediyesi bünyesinde çalışan ve tamamen gönüllük esasına dayalı olarak kurulan arama kurtarma ekibine bağlı su altı arama kurtarma timi, iki yıldızlı dalgıç Çoşkun Bilgi’nin eğitmenliğinde çalışmalarına başladı. Tek yıldız dalgıç olabilmek için eğitimlerine hız kesmeden devam eden arama kurtarma timi, deniz

KARATAY BELEDİYESİ SU ALTI ARAMA KURTARMA TİMİ EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

İHH İnsani Yardım Derneği ve Karatay Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Arama ve Kurtarma ve ilk yardım faaliyetlerinin önemine dikkat çekmek amacıyla Takkelidağ Zirve Tırmanışıyla gerçekleştiren Karatay Belediyesi arama kurtarma ekibi, Takkeli Dağ tırmanışının ardından eğitimlerine, profesyonel eğitmenler eşliğinde; yangın, dağcılık, ilkyardım konularında eğitim aldı. Su altı arama kurtarma faaliyetlerinde branşlaşmak isteyen ekibe bağlı tim, alacakları eğitimler neticesinde su altı alanında yetkin birer arama kurtarma personeli olacaklar. 

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; konu ile ilgili yaptığı açıklamada İHH AKEM ve Karatay Belediyesi arasında gerçekleşen Arama ve Kurtarma işbirliği protokolünün olumlu sonuçlar meydana getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Hançerli Konya’da pek çok doğal ve yapay su kaynağı olduğunu belirterek su altı arama kurtarma ekiplerine önemli görevler düştüğüne dikkat çekti. Başkan Hançerli gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmalarını gerçekleştiren personelleri tebrik etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.