Başkan Pekyatırmacı'dan Ramazan Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında rahmet ve bereket ayı Ramazanın tüm insanlığa ve İslam Alemine hayır, huzur ve bereket getirmesini diledi.

Başkan Pekyatırmacı'dan Ramazan Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

"İslam alemi olarak bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bu mübarek günler bizler için büyük bir sevinç aynı zamanda rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır. Birlik ve beraberliği pekiştirmek, yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek için önemli bir fırsattır. Bu ayda sabrın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşayacağız. Bizi birbirimize yakınlaştıran, aile ve akrabalık bağlarının daha da pekiştiği, sevgimizin, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın daha da güçlendiği bu ayı ibadetlerimizle, dualarımızla değerlendirmeliyiz.

Ramazan ayında hoşgörü, merhamet, birlik ve beraberlik duygularının önemi daha iyi kavranmakta. Beraberliklerimizin ve muhabbetimizin bereketlenmesi için Ramazanlar oldukça önemli bir fırsattır. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz yıllarda pandemi gölgesinde buruk geçen Ramazan ayımızın inşallah bu sene sosyal hayatımızın üzerinde etkisinin azalmasıyla birlikte yine de dikkatli olarak çok daha güzel ve bereketli geçmesini ümit ediyorum. Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin Ramazanı Şerifi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum." dedi.

Görüntü Yoktur

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.