AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun: Sivil Toplum kuruluşları ihmal edilemez.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, kısa adı TEYAD olan Tüm Eğitim Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Derneğin faaliyetleri halkında Başkan Hasan Oğuz’dan bilgi alan Sorgun, Etüd Merkezi öğrencileriyle de sohbet etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun: Sivil Toplum kuruluşları ihmal edilemez.

Konya’da temaslarını sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, son yıllarda eğime dayalı faaliyetleriyle dikkat çeken TEYAD Yönetim Kurulu ile dernek merkezinde bir araya geldi. 

Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Oğuz “Vatan ve millet sevdalısı milli nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunabilmek için başlattığımız faaliyetlerimizi her geçen gün biraz daha artırarak sürdürüyoruz.

Bilinirliğin yanında güvenilirliğin de sağlandığı derneğimiz; ortaokul, lise ve üniversiteye hazırlık çağlarındaki, gençlerimize etüd desteği vererek eğitimlerine önemli katkılar sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra Şehir Meclisi İstişare Heyeti ile Selçuklu Payitahtı Konya Meclisi Platformu oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Konferanslar, paneller, sohbetler yapmayı da planlıyoruz.

Her geçen gün genişleyen faaliyet sahamız nedeniyle mevcut binamız yeterli gelmemeye başladı. Bu sebeple de hemen yanımızda atıl vaziyette bulunan eski İl Özel İdare Lojmanının derneğimize tahsisi ile ilgili süreç devam etmektedir. Bu arada geçen hafta İkinci Olağan Genel Kurulumuzu yaparak yönetimimizi tazeledik” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun’da sivil toplum örgütlerinin ülke için önemine işaret ederek “İnsanlarımızın, niteliklerine ve toplumun ihtiyaçlarına uygun olarak sivil toplum faaliyetlerinde bulunmaları son derece önemlidir. Bu anlamda, TEYAD’ın da bilhassa eğitim alanında öğrencileri desteklemek, şuurlu nesiller yetiştirilmesine katkı sunabilmek amacıyla faaliyetlerde bulunmasından son derece memnun olduğumu ifade etmek isterim. TEYAD’ın ihtiyaçlarının karşılanması hususunda bize düşen görevler olduğunda da elimizde gelen desteği veririz” dedi.

Derneğin yeni Yönetim Kurulunu da tebrik eden Sorgun, Daha sonra dernek binasında incelemelerde bulundu; ETÜD Merkezinde ders yapan öğrencilerle sohbet etti. Başkan Hasan Oğuz günün anısına Sorgun’a bir tablo hediye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.