6. KARATAY KONFERANSLARI’NDA AİLE ve EVLİLİK TERAPİSİ KONUŞULDU

Karatay Belediyesi KTO Karatay Üniversitesi ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 6.sı düzenlenen Karatay Konferansları, Psikolog Esra Coşkun’un bayanlara özel verdiği “Aile ve Evlilik Terapisi: Çift Terapisi Altında İletişim Problemleri” konulu konferans Karatay Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bayanlara özel olarak gerçekleştirilen konferansa yoğun bir katılım gerçekleşti.

6. KARATAY KONFERANSLARI’NDA AİLE ve EVLİLİK TERAPİSİ KONUŞULDU

Psikolog Esra Coşkun konferansta ailenin toplum üzerindeki etkisine dikkat çekerek ailenin toplumun çekirdeği olduğunu ve aile sağlam olursa toplumun da sağlam olacağını belirtti. Coşkun, araştırmalara göre kültür, din, dil, ırk ve sosyal yaşantı açısından müşterek yanları olan eşlerin daha mutlu oldukları tespit edildiğini söyledi. “Çocuklar ailenin neşesi ve evliliklerin can simididir.” diyen Coşkun; “idealimizdeki çocuğu değil kendi çocuğumuzu sevmemiz gerekir, başarılı da olsa başarısız da olsa her an çocuğumuzun yanında olduğumuzu söz ve davranışlarımızla ona hissettirmemiz, onun ruhsal gelişimi açısından çok önemlidir.” dedi. Düzenli bir aile içi ilişkinin ve paylaşıma dayalı bir aile hayatının önemine dikkat çeken Coşkun katılımcılara ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür ederek konferansı tamamladı.

6. Karatay Konferansları 15 Şubat 2018 Perşembe Günü Saat 10:00’da Yrd.Doç.Dr Hatice Yalçın’ın vereceği “Eşiniz ve Çocuğunuzla Tanıştınız Mı?” konulu konferans Karatay Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşecek. Konferanslar 6 Mart 2018 Salı Günü Saat 10:00’da Prof. Dr. Kamil Alptekin, Yrd.Doç.Dr. Hatice Yalçın, Yrd.Doç.Dr. Seher Akdeniz tarafından Rehberlik Uzmanı Ali Bozgedik’in moderatörlüğünde KTO Karatay Üniversitesinde gerçekleştirilecek  “Çocuk İhmal ve İstismarı”  konulu panelle sona erecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.