Konya'da öğrencilere unutulmayacak ödül! Dilimizin zenginliklerine sahip çıkıyorlar...

Konya'da öğrencilere unutulmayacak ödül! Dilimizin zenginliklerine sahip çıkıyorlar...

Konya'da öğrencilere unutulmayacak ödül! Dilimizin zenginliklerine sahip çıkıyorlar...
Yayınlanma:

Konya Haber: Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl uygulamaya geçirilen “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, İl Müdürü Murat Yiğit’in katılımıyla gerçekleşen Ödül Töreni’nde takdim edildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yarışmalarla ilgili il bazında yapmış olduğu duyurulardan sonra yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri, oluşturulmuş komisyonlarca incelenerek, derece almaya hak kazanmış olanlar; birincilik, ikincilik ve üçüncülük şeklinde gruplandırılarak ödüllendirilmiştir.

05.jpg

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün okulların katılımıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenle 5 Ocak 2024 tarihinde ödüllerini aldı.

01.jpg

Sözlük Tasarım Yarışması (ilkokul, ortaokul, lise), Çocuk Şiirleri Cümle Afiş Tasarım Yarışması (ilkokul) Gönül Çalab’ın Tahtı Afiş Yarışması (ortaokul) Afiş ve Cümle Tasarım Yarışması (lise) başlıkları altında düzenlenen bu yarışmalardaki amaç; dilimizi henüz okul çağındaki çocuklara -okul öncesi de dâhil olmak üzere- sevdirmek ve hayatları boyunca unutamayacakları faaliyetlerle süslemektir.

Ödül almaya hak kazanan öğrencilerin toplu listesi ve yarışmaya katıldıkları başlıklar aşağıda belirtilen şekilde duyurulmuştur.

Yönerge gereği “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” etkinlikler ve düzenlenecek olan başka yarışmalarla yıl boyunca uygulanmaya devam edecek ve yarışma sonuçları projenin çalışma takvimi periyodunda duyurulacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.