ÖSYM tercihleri açıkladı üniversiteler yeni öğrencilerinin bekliyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2023 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bölüm ve programlarda yüzde 100’e varan doluluk oranına ulaştı.

ÖSYM tercihleri açıkladı üniversiteler yeni öğrencilerinin bekliyor
Yayınlanma:

YKS sonuçlarının belli olmasıyla birlikte Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 110 farklı programa yerleşen toplam 5 bini aşkın yeni öğrencisini beklemeye başladı. Yeni öğrencilerin kayıt yaptırmaları ile KMÜ’nün öğrenci sayısı bu yıl 21 bini aşacak.

“YENİ ÖĞRENCİLERİMİZİ BU YOLCULUKTA YANIMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYACAĞIZ”

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, sonuçların açıklanmasının ardından üniversitenin bütün bölüm ve programlarında tamamına yakın doluluk oranına ulaşılmasının son derece sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti. Rektör Gavgalı, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Sağlıktan eğitim bilimlerine, doğa ve mühendislik bilimlerinden spor, sanat ve tasarıma, iktisadi ve idari bilimlerden dil ve edebiyata, sosyal bilimlerden teknik bilimlere, temel bilimlerden uygulamalı bilimlere kadar pek çok alanda bölüm, anabilim dalı ve programa sahip olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, hız kesmeden gelişimine devam etmektedir. Üniversitemiz bugün kurumsal, akademik-idari ve fiziki yapılanmasını büyük oranda tamamlayarak ülkemizin önemli yükseköğretim kurumları arasında yerini almıştır. Ön lisans, lisans ve lisansüstü olmak üzere 200'ün üzerinde programı, uluslararası standartlardaki laboratuvarları ve konferans salonları, modern kütüphanesi, geniş yerleşkesi, sosyal ve sportif tesisleriyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, öğrencilere her türlü bilimsel, akademik ve kültürel ortamı sağlamaktadır. Yeni öğrencilerimizi de bu yolculukta yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Üniversitemize yeni yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyor, sonuçların herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.