KONYA’DA AFRİKA ÖRGÜDE İLK VE TEK FİRMA

Girişimcilik ruhu ile Konya’da olmayan bir alanda hizmet vermeye başlayan İlay Studio İşletme Sahibi İlayda Doğru, Afrikalı ekip arkadaşları ile Afrika örgüsünde Konya’da adını duyurdu....

KONYA’DA AFRİKA ÖRGÜDE İLK VE TEK FİRMA
Yayınlanma:

Sektöre nasıl başlamaya karar verdiğini anlatan İlayda Doğru; “Konyalıyım, genç bir girişimciyim. Aynı zamanda iç mimarlık bölümü mezunuyum. Yeniliklere ve farklılığa hassasiyeti olan biriyim. Konya’da olmayan bir alanda iş yapmak istedim. Talebinde olduğu bir alan keşfettim. Talep olmasına rağmen Afrika Örgüsü yaparak profesyonel hizmet veren firma yoktu. Bende neden olmasın dedim ve bu işe yöneldim. Afrika örgüsüne Türkiye genelinde yoğun bir talep var, fakat Konya'da fazla bilinmemekle birlikte önyargıların ve yanılgıların olduğu bir tarzdı. İki yıldır Konya'ya bu tarzı tanıtmaya çalışıyoruz ve büyük ölçüde yol kat ettik. Bu sektörde ilk, tek firmayız ve tercih ediliyoruz. Tek olmamızın avantajlarını saymakla bitiremem. Birinin bu tarza yönelik bir isteği olduğunda profesyonel olarak gelecekleri ve güvenebilecekleri tek merkez biziz” diye konuştu.

ekran-goruntusu-2024-04-15-132728.jpg

“KİŞİYE SAÇ BAKIMINDA RAHATLIK SUNUYOR”

Saçın örgü sonrası bakımının nasıl olduğunu anlatan Doğru; “Afrika örgüsü ekstra bir bakım gerektirmiyor, kendi saçlarınız gibi duş alma imkanı sunuyor, saçınızın uzama hızına göre kullanım süresi ortalama olarak 3 ay oluyor. Saçlarıyla uğraşmaktan yorulan, saçları yıpranmış, seyrek veya saç bakımı çok vakit alanların tercih edebileceği bir modeldir. Kişiye saç bakımında rahatlık sunuyor” şeklinde konuştu.

ekran-goruntusu-2024-04-15-133529.jpg

“EKİP ARKADAŞLARIMIZ AFRİKALI”

Profesyonel hizmet sunduklarını söyleyen Doğru; “Merkezimizde farklı ülkelerden Afrikalı ekip arkadaşlarımız var çünkü bu sektörün Dünya'da varoluş ve ortaya çıkma lokasyonu Afrika’dır. Bu konuda gerçekten en iyisi onlar diyebiliriz. Müşterilerimize profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Uzun süren işlemler olduğu için misafirlerimiz endişeyle geliyor fakat merkezimizde samimi ve bol sohbetli saatler geçirdikten sonra uzun saatlerin bir önemi kalmıyor bununda çok etkisi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-04-15-132829.jpg

“YETER Kİ İNANALIM”

Kadın olarak sektörde var olma duygusu hakkından konuşan Doğru; “Artısıyla eksisiyle sektörde kadın olarak var olmak harika bir duygu diyebilirim. Özellikle genç bir kadın olarak sektörde var olmak beni daha da mutlu ediyor, aynı zamanda özgüvenime de katkı sağlıyor. Hangi sektörde olursak olalım biz kadınların başaramayacağı hiçbir şey yok. Önümüze çıkan engellere veya yapamazsın diyenlere karşı en güzel şekilde mücadele edip en iyi yerlere gelebiliriz, yeter ki inanalım” dedi.

ekran-goruntusu-2024-04-15-133458.jpg

“HEMCİNSLERİME HİZMET VERMEK BENİ MUTLU EDİYOR”

Karşılıklı iletişimin her daim kilit nokta olduğunu ifade eden Doğru; “ Öncelikle hemcinslerime hizmet vermek beni mutlu ediyor. İşlem sonlarında onların mutlu oluşu, ayna karşısında kendilerini beğenmeleri bizi çok onure ediyor. Bir kadın olarak başka bir kadının gülümsemesinde rol almak çok güzel his. Dezavantaj olarak değil ama kabul edebiliriz ki bende dahil kadınları anlamak bazen zor olabiliyor çünkü bizler erkeklere göre daha detaycıyız ama çok şükür ki karşılıklı iletişimi başarılı sağladıktan sonra birbirimizi anlayıp ona göre hareket edebiliyoruz” diye konuştu.

ekran-goruntusu-2024-04-15-132809.jpg

“İŞİMİZİ AŞKLA YAPIYORUZ”

Güçlü kadın profili ve işine duyduğu sevgiyi anlatan Doğru; “Bize bu işi aşkla yaptıran his kesinlikle modu düşük olarak salonumuza gelen kadınların, özgüvenli şekilde gülümseyerek, yeni saçlarıyla salonumuzda ayrılmasıdır. Açıldığımız günden itibaren üç senedir işimizi aşkla yapıyoruz ve her yeni gün daha da sevgiyle işimize sahip çıkıyoruz. Bunun yanında tabi ki her anlamıyla güçlü kadın olmak güzel ve tarifsiz bir his ama her zaman olmasa da bazen ciddi manada yorucu bir tempoyla karşı karşıya kalınca biraz etkileniyoruz. Gün sonu yine bir kadının gülümsemesine şahit olunca ise tüm yorgunluk alıp başını gidiyor” ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-04-15-133614.jpg

ekran-goruntusu-2024-04-15-133814.jpg

ekran-goruntusu-2024-04-15-134016.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.