Çanakkale merkezde 2.249 m² tarla mahkemeden satılık

Çanakkale merkezde 2.249 m² tarla mahkemeden satılıktır

Çanakkale merkezde 2.249 m² tarla mahkemeden satılık
Yayınlanma:

ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/3 SATIŞ sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale ili Merkez – Yapıldak Köyü 123ada 33 parsel sayılı taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasfında olup 2249,53 m2 dir. Ziraatçi bilirkişi raporuna göre tasınmaz konum olarak düz pozisyondadır. Killi, tınlı toprak yapsısında v sulama imkanına sahip taşınaz sulu dikili tarım arazisidir. Taşınmaz 562.382,50TL muammel bedele haizdir.

Adresi : Çanakkale Merkez Yapıldak Köyü 123 Ada 33 Parsel

Yüzölçümü : 2.249,53 m2

İmar Durumu : Çanakkale İl Özel İdaresinden gelen cevabi yazıya göre Yapıldak Köyü Köy meskun alanı ve civarı sınırları dışında ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanan 1/100.000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale çevre düzeni planında tarım alanı lejantında kaldığı belirlenmiştir.

Kıymeti : 562.382,50 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler: 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez, 2565 sayılı kanununun 28 maddesi gereği belirlenen alan içinde kalmaktadır, Özbek-Yapıldak Ovası Koruma alanı içerisindedir. Onaylanmış imar planları ile onaylı köy yerleşik alanları içerisinde kalmaması halinde 5403 SK kapsamında izin alınmadan tarımsal üretim amacı dışında kullanılmaz serhleri ile birlikte tesicili yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.