Çanakkale Lapseki'de 4.131 m² tarla icradan satılık

Çanakkale Lapseki'de 4.131 m² tarla icradan satılıktır

Çanakkale Lapseki'de 4.131 m² tarla icradan satılık
Yayınlanma:

ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/40 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, BEYPINAR Mahalle/Köy, Göktepe Mevki Mevkii, 138 Ada, 38 Parsel kayıtlı tarla nitelikli olup 4.131,63 m² yüzölçümlüdür. Konumu itibariyle Beypınar Köyüne yakın konumdadır Köy içine uzaklığı yaklaşık 400 metredir. Parselde kıymet takdiri tarihi itibari ile herhangi bir ekili ürün bulunmayıp parselin bu haliyle hayvan otlatma amaçlı -çayır mera çeklinde kullanımının söz konusudur. Arazinin belli alanlarında ekonomik değeri olmayan orman emvali bitki örütüsü vardır. Topoğrafyası dalgalı bir toprak yasına sahip %2-9 civarında eğimlidir. Makinalı tarım için kısmen elverişlidir. Bakım ve besleme koşulları sağlandığında yöre ortalamasında ürün almak mümkündür. Kadastral yolu bulunmamaktadır. Çevresindeki parsellerde tarla bitkileri yetiştirilen alanlar , ormanlık alanlar, hayvan otlama amaçlı alanlar vardır. Toprak tekstürü el ile yapılan muayenede kumlu-tınlıdır. Taşınmaz hisseli değildir. Tam pay olarak satılacaktır.

İmar Durumu: Taşınmazın hali hazırda onanmış 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına Müdürlüğümüz arşivinde rastlanılamamış olup, taşınmaz Beypınar Köyü Köy Yerleşik Alanı ve civarı sınırları dışında, 1/100.000 ölçekli Balıkesir- Çanakkale Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı'nda "Tarım Alanı" gösteriminde kalmakta olup, söz konusu taşınmazın tapu kadastro veya tapulama haritasında bulunan ve kamu eline geçmiş bir yola cephesi bulunmadığı tespit edildiğinden parsele inşaat yapılması uygun değildir.

Kıymeti : 392.504,85 TL

KDV Oranı : %10

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kayındaki Gibidir.

İlanı görüntülemek için tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.