Şeker “İşsizliğe son vermek istiyoruz”

Girişimci iş adamları derneği haftalık seminerini, GİV Konya şubesi konferans salonunda gerçekleştirdi. Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş ve SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz GİV üyelerine istihdam konusunda seminer verdi

Şeker “İşsizliğe son  vermek istiyoruz”

Programda açılış konuşmasını yapan Girişimci İş Adamları Vakfı Konya şubesi Başkan Yardımcısı Fatih Ceylan, “Bizler iş adamları olarak üzerimize düşeni yapacağız ve ülkemizin geldiği noktaların farkında olarak önümüzde ki yıllarda geleceğimize dair çalışmalarda iş adamlarımızın önünün açık olması noktasında atılacak her adıma destek vereciğiz” açıklamasında bulundu. İstihdamda milli seferberlik ilan edildiğinden bahseden SGK İl Başkanı Murat Mustafa Şeker, bundan bir ay kadar önce istihdamda milli seferberlik ilan edildi, şu anda Türkiye’nin her yerinde yoğun bir şekilde istihdama katılımı arttırmak için teşvik programları yapılıyor, teşvikler çıkartıldı. Hedefimiz yüzde 12,5 olan işsizliğin kısa süre içerisinde yüzde 10 un altına düşmesi. Bu işin sonucunda yüzde 2 den daha fazla bir düşüş olacaktır inşallah. Kayıt dışılığın oranı ülkemizde yüzde 33 civarında bu oran son 10 yılda çok daha yukarı seviyesindeydi, çalışmalarımızla bu oranı düşürdük ancak yeterli değil daha da düşüreceğiz ve Türkiye’de işsizliği bitireceğiz” diye konuştu.

“İŞBAŞI PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR”

İstihdam konusu hakkında slayt gösterisi ile anlatımda bulunun Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Odalar Birliğinde yaptığı toplantı ve sonrasında 9 Şubat 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış olan 687 bir kanun hükmünde kararname ile istihdam teşviki yayınlanmıştı. Teşviklerimiz doğrultusunda daha önceden işbaşı eğitim programlarımız zaten devam ediyordu. Bu teşvikten yaralanma şartları ise 1 Şubat 2017 ve 31 Aralık 2017 tarihleri arasında işe alınmış olma şart vardır. Birinci şart İŞKUR’a kayıtlı işçiler arasında kendi bulduğumuz işçimizin İŞKUR’a kayıt yaptırmamız ya da bizde ki İŞKUR’da ki kayıtlı olan işçiler arasında seçebilmek imkânıyla gerçekleştirilecek olan program” ifadeleri kullandı.(Halil Yılmazer)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.