Konya'nın zam şampiyonu belli oldu

Konya, Karaman bölgesinde fiyatı en çok artan ürün sivri biber oldu.

Konya'nın zam şampiyonu belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü, 2019 yılı Mart ayında Konya'da Tüketici Fiyatları Endeksinde (TÜFE) aylık değişim oranının yüzde 1,42 olarak gerçekleştiğini aktardı.

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 2019 yılı Mart ayında Konya, Karaman bölgesinde bir önceki aya göre %1,42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %3,09, bir önceki yılın aynı ayına göre (yıllık) %21,12 ve on iki aylık ortalamalara göre %19,54 oranında artış gerçekleşti.

Konya, Karaman bölgesinde aylık bazda en yüksek artış “sağlık” ana harcama grubunda gerçekleşti.

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 2019 yılı Mart ayında Ana harcama gruplarına göre; Konya, Karaman bölgesinde aylık bazda en yüksek artış %4,59 ile “Sağlık” grubunda gerçekleşmiş olup, bunu %3,47 ile “Gıda ve Alkolsüz İçecekler” grubu ve %3,32 ile “Eğitim” grubu izledi. Aylık olarak, en çok düşüş gösteren grup ise %0,37 ile “Haberleşme" oldu. 

ZAM ŞAMPİYONU SİVRİ BİBER

Konya, Karaman bölgesinde fiyatı en çok artan ürün ise sivri biber oldu.

Bölgede fiyatı en çok artan ürünler sırasıyla; Sivri Biber (%39,14), Patlıcan (%24,44), Domates (%18,94) olup, fiyatı en çok düşüş gösteren ürünler; Maydanoz (%24,46), Yeşil soğan (%18,84) ve Salatalık (%15,42) oldu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.