Konya’nın asansör firmaları, uluslararası fuarda boy gösterecek!

21 – 24 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenecek 16. Uluslararası Asansör İstanbul’u dört kıtadan 30 bin alıcı ziyaret edecek. Alanında dünyanın en büyük üç fuarından birisi olan organizasyonda, Konyalı sektör firmaları da en yeni ürünlerini sergileyecek.

Konya’nın asansör firmaları, uluslararası fuarda boy gösterecek!

AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) derlediği rakamlara göre şu anda Dünya genelinde hizmet veren 15 milyon asansörün yaklaşık 500 bini Türkiye’de yer alırken, yine dünyada her yıl devreye giren 800 bin yeni asansörün de yüzde 5’i ülkemizde bulunuyor. Günde 50 milyon yolcu taşıyan Türk Asansör Sektörü’nde 3 bin civarında taahhüt firması faaliyet gösteriyor. Üretimin yüzde 75’ini yerli ve milli firmaların gerçekleştirdiği Türk asansör pazarında, yurt dışı sermayeli firmaların üretim payı ise yüzde 25. Milyarlarca liralık üretim ve ticaret hacmine sahip asansör endüstrisindeki tüm yenilikler, Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarda sergileniyor. 

Tarsus Turkey tarafından AYSAD’ın desteği ile düzenlenen ve Dünyanın en büyük üç asansör fuarından birisi olan Asansör İstanbul, endüstri liderlerine 16. kez ev sahipliği yapıyor. Her fuarda olduğu gibi yine Almanya ve Çin pavilyonlarının bulunduğu Asansör İstanbul’a, İtalya, Hollanda, Finlandiya, İspanya, İsviçre, Lübnan, Mısır ve Rusya gibi 30 farklı ülkeden uluslararası markalar ile yerli büyük üreticilerin başı çektiği 400 firma katılıyor. Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörlerin sergileneceği fuara bu yıl Konya’dan Ah&Met Asansör, Butkon, Orpan, Panoma, Thisa Asansör, Ekdöksan, İtimat Asansör, Hüras, Erkan Alüminyum, Andaç Asansör, Alyans Asansör, Akış Asansör ve Akışoğlu Kablo katılıyor.

Asansör İstanbul 2019’da konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdiven ve yollara kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler görücüye çıkıyor. Özellikle bu yılki buluşmada, katılımcıların birçoğu standlarında paket asansörlere yer veriyor.

16. Asansör İstanbul Fuarı’nın, Türkiye, Balkanlar, BDT Ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında eşsiz ticaret fırsatları sunacağını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdür Yardımcısı Seda Bozkurt, “Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin 6 salonunda birden 50 bin metrekare alanda düzenleyeceğimiz Asansör İstanbul, katılımcılarını, yurt içi ve yurt dışından 30 bin profesyonel alıcı ve endüstri liderleri ile buluşturacak. Dünya asansör endüstrisinin şimdiden heyecanla beklediği fuarımız, her buluşmada olduğu gibi milyonlarca dolar değerinde yeni işbirliği ve ticaret anlaşmalarının adresi olacak” dedi.

Küresel marka olmayı hedefleyen yerli ve milli firmalar, 16. Uluslararası Asansör İstanbul’da boy gösterecek!

TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın talebiyle yakın zamanda “Asansör Sektöründe Küresel Türk Markası; Değerlendirme ve Öneriler” raporu hazırlayan Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği AYSAD, küresel ölçekte marka olma yolunda fuarları da önemli bir dönemeç olarak görüyor. Yıllardır Uluslararası Asansör İstanbul fuarının destekçisi olduklarını vurgulayan AYSAD Başkanı Sefa TARGIT, 16’ıncısı yapılacak fuara katılan yerli ve milli firmaların, sahip oldukları yeni teknolojilerini uluslararası ölçekte tanıtma fırsatı bulacaklarını ve aralarında dünya devlerinin de olduğu yurt dışı firmalarla bir araya gelerek, sektörlerinin gelişen teknolojilerini yakından takip edebileceklerini ifade ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.