Edip Yıldız'dan süt fiyatı çağrısı

Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, Ulusal Süt Konseyi’ne bir çağrıda bulunarak, süt fiyatlarının yükseltilmesine yönelik acil bir güncellenme yapılmasını beklediklerini belirtti.

Edip Yıldız'dan süt fiyatı çağrısı

Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, önceliklerinin yetiştiricilerin menfaatlerini korumak olduğunu söyledi. 

Sektörün ülke kalkınmasında önemli rol oynadığını ve bu nedenle paydaşlarının her zamankinden daha fazla birlik olması gerektiğini ifade eden Yıldız, "Üretici, bu sektörün en önemli unsurudur ve tüm sektör paydaşlarımızın üretici lehine kararlar alarak onların yanında olduğumuzu daha çok hissettirmesi gerekir" dedi.

Son aylarda artan ham madde ve kur nedeniyle yem fiyatlarında da önemli derecede artış yaşandığını ifade eden Yıldız, bu artış ölçüsünde et ve süt fiyatlarında yeterli artışın olmaması nedeniyle üreticinin mağdur olduğunu kaydetti. 

“Yem sanayisi üretim maliyetleri arttığında nasıl kısa bir süre içerisinde fiyat güncellemesi yapıyorsa, Ulusal Süt Konseyi de devreye girerek süt fiyatını güncellemesi gerekmektedir. Bu durumun sektör paydaşlarının tamamına olumlu yansıyacaktır” diyen Edip Yıldız, üreticiye yansıyacak olan fiyatın mağduriyeti gidereceğini belirtti. 

Başkan Yıldız, “Unutulmamalıdır ki, üretim meşakkatli bir iştir ve üreticimiz zor şartlar altında ülkemizin gıda ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Tüm sektör paydaşlarımızı, ülkemizin geleceği için, üretimin sürdürülebilirliği için, üreticimizi motive etmeye yönelik olumlu yönde hızlı kararlar almaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.