Selçuk Üniversitesi'nde sosyal bilimler alanında eğitim verildi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya Teknokent, Selçuk Üniversitesinde Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi amacıyla “Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” düzenledi.

Selçuk Üniversitesi'nde sosyal bilimler alanında eğitim verildi

Eğitim ile Sosyal Bilimlerde Araştırma Projesi hazırlamaya ilgi duyan farklı branşlardan akademisyenlerin, proje hazırlama ve yürütme konusunda temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi. TÜBİTAK destek programlarına yönelik olarak araştırmacıların ilgilerini artırma, öz güvenlerini güçlendirme, araştırma becerilerini geliştirme, takım aktivitelerine yatkınlıklarını arttırma ve yeni çalışma konularını daha kolay belirleyebilme tekniklerinin kazandırılması da amaçlandı.

Eğitimin açılış oturumunda Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu ile Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recai Kuş konuşma yaptı.

Prof. Dr. Recai Kuş’un koordinatörlüğünde 30 akademisyenin katıldığı eğitime Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Demir ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kurnaz eğitmen olarak destek verdi.

Eğitim programı sonunda 30 akademisyene katılım belgesi, eğitmenlere ise teşekkür belgesi takdim edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.