İki Doğu İki Batı’dan Konya’daki uluslararası öğrenciler için mezuniyet programı

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Konya’daki üniversitelerden mezun olan uluslararası öğrencilere yönelik mezuniyet programı düzenlendi.

İki Doğu İki Batı’dan Konya’daki uluslararası öğrenciler için mezuniyet programı

Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezinde düzenlenen programa NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Konya 2. No’lu Şube Başkanı Şenol Metin, UDEF 10. Bölge Başkanı Mücahid Şahin Uludağ, Karatay Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Fuat Özcan, derneğin yönetim kurulu üyeleri, derneğin eğitim çalışmalarında görev alan akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan, “Derneğimizde gönüllü ekibimizle birlikte şehrimizde okuyan uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmak için gayret gösteriyoruz. Gücümüz yettiğince, ulaşabildiğimiz kadar şehrimize gelen uluslararası öğrencilerimizin sorunlarını çözmek, eğitim süreçlerinde yanlarında olmak ve kendilerini geliştirmeleri için çalışmalar yapıyoruz.” Dedi.

İki Doğu İki Batı UÖD Kurucu Başkanı ve UDEF 10. Bölge Başkanı Mücahid Şahin Uludağ, “Uluslararası öğrenci çalışmasına başladığımızdan bu yana nice arkadaşlarımızı mezun verip, yeni öğrencilerimizle tanışma fırsatı buluyoruz. Bundan sonraki hayatınızda Allah nice başarılar nasip etsin. Sizden sonra gelecek arkadaşlarımızı Türkiye’de misafir etmeye her zaman hazırız” dedi. Eğitim-Bir-Sen Konya 2. No’lu Şube Başkanı Şenol Metin, “Konya’daki eğitim hayatınız güzel bir hitamla sona eriyor. Ama bu bir ayrılış değil, yeni bir başlangıç olsun inşallah” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.