Eş durumu tayin kontenjanları 2020 açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) özür grubu atama başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Buna göre, mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları başladı.

Eş durumu tayin kontenjanları 2020 açıklandı!

Öğretmenler, mazerete bağlı tayin tercihlerini 19 Ağustos ile 21 Ağustos tarihleri arasında başvurularını MEB'e bildirecek. Bu noktada, MEBBİS eş durumu tayin kontenjanları merak ediliyor. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yapıldı ve öğretmen eş durumu tayin kontenjanları açıklandı.

2020 ÖĞRETMENLERİN EŞ DURUMU TAYİNİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 12-17 Ağustos 2020 tarihlerinde alındı.

Tercihler 19-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2020 EŞ DURUMU TAYİN KONTENJANLARI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Tercih aşamasında, öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin tercihleri doğrultusunda yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi MEB tarafından yayımlandı. Peki, MEBBİS özür grubu atama tercihleri nasıl, nereden yapılır? Eş durumu tayin kontenjanları tablosu nasıl görüntülenir?

İşte, MEBBİS başvuru ekranı ve diğer detaylar;

Atamalar ise 24 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak.

İlişik kesme işlemleri ise 25 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yapılabilecek.

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir.

ÖZÜR GRUBU TAYİN KONTENJANLARI AÇIKLANDI MI?

Mazerete bağlı yer değiştirme kontenjanları personel.meb.gov.tr adresi üzerinden yayımlandı. Aşağıdaki link üzerinden güncel açıklamaları takip edebilirsiniz.

PERSONEL MEB GİRİŞ EKRANI-TIKLAYINIZ

ÖZÜR GRUBU ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

a) İller arasında
Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir.

Bu kapsamda 40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir.

b) İl içindeİl içinde mazeret durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilecektir.
Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.
Büyükşehir statüsünde olmayan illerde yapılacak yer değişikliği işlemlerinde il merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında yer değişikliği yapılmayacaktır.

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Eşleri aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri herhangi bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy veya beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

c) Spor liseleri ile güzel sanatlar liseleri öğretmenlerinin tercihleriSpor liselerinin beden eğitimi alan öğretmenleri ile güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını tercih edebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebilecektir.
Spor liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli beden eğitimi alan öğretmenleri ile güzel sanatlar liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenlerinden daha önce ilgili mevzuatına göre spor liseleri ile güzel sanatlar liselerine atanmış olanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olması şartıyla bu eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.